Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Poslání nadace

Smiling Crocodile provozuje školu, školku a terapeutické centrum pro děti s tak těžkým kombinovaným postižením. Věří, že každé dítě má právo na vzdělání bez ohledu na své duševní a fyzické zdraví. Pomáhají dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů. Cílem a velkým přáním je, aby byl život těchto žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli možná na startu do života více štěstí.

Jak spolupracujeme

Spolupráci se společnosti Smiling Crocodile jsme zahájili v roce 2017, a to příspěvkem na výstavbu nového centra, jehož součástí bude respitní péče a dětský hospic. Hradíme veškeré energie současných prostor základní a mateřské školy a budeme hradit i energie prostor nových. Pokrýváme také provoz školního autobusu.

www.smilingcrocodile.org

Aktivity

Naše návštěva dětí, v rámci příměstského tábora, s tématikou Cesta kolem světa.

Otevřít galerii

Kolegové Eva Černá a David Winter přivezli dětem trochu exotiky, v podobě pedigu, vnitřní části stonku ratanu, z jihovýchodní Asie. Dětem pak pomáhali uplést originální košíček. „Děti ze Smiling Crocodile mohou vzbuzovat dojem, že svět okolo sebe nevnímají a tyto aktivity jsou pro ně zbytečné. Rozhodně to tak ale není. Každému přeji zažít ten pocit, když mě Lukášek, se kterým jsem strávil den na Smiling Crocodile Games, ve škole poznal a spontánně přivítal,“ říká David. „Dětem se věnuji moc ráda, jejich radost mě potěší vždy. Ze Smiling Crocodile jsem navíc odcházela nadšená, z obdivuhodného elánu učitelů a asistentů dětí,“ dodává Eva.

Šárka Pincová si pro děti připravila vyrábění ozdob pro radost. Spolu s dětmi si vše sestavili a vyzdobili. „Pro mě to byl neskutečný zážitek. Všem, kdo se o tyto děti starají, patří můj velký obdiv za trpělivost a samozřejmost, s jakou se o děti starají. Zaměstnanci i dobrovolníci se usmívají za každé situace, děti učí s velkou trpělivostí běžným věcem, jako podat ruku, stolovat, hrát si, ale i odpočívat. Děkuji BE, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit a dětem dát trošku radosti,“ říká nadšeně Šárka.

Pro děti ze Smiling Crocodile jsou důležité všechny nové vjemy, které zažívají - dotýkání materiálů, vnímání barev, očichání či ochutnání a další. Setkání je tak pro ně velmi obohacující. Pokud byste i vy měli zájem strávit s dětmi jedno dopoledne, napište nám na jmachacova@bohemiaenergy.cz a rádi to zařídíme.

Celý příběh

Předání šeku na částku 750 000 Kč.

Otevřít galerii

Společně s kolegy z týmu Back Office jsme 18. června předali nadaci Smiling Crocodile darovací šek, na částku 750 000 Kč. Peníze budou využity především na pokrytí nákladů spojených s provozem školního autobusu.

Kolegové Tomáš Vrchota, Klára Bergmanová a Soňa Haladějová předali také plyšáky, které dětem slíbili ve speciálním videu, které pro ně natočili. Video můžete vidět přímo zde.

Celý příběh

Naše účast na prvním ročníku Smiling Crocodile Games.

Otevřít galerii

V úterý 12. června jsme se účastnili prvního ročníku Smiling Crocodile Games. Sportovní akci zorganizovali Smiling Crocodile pro děti, jejich rodiče a pro všechny podporovatele a partnery.Sportovní akce se konala na atletickém stadionu Slavie. Soutěžili jsme v několika disciplínách, jako například vrh koulí, běh na 100 a 400 metrů, běh přes překážky, skok do dálky a mnoho dalších. Spousta z nás dělala naposledy, některé disciplíny, na základních či středních školách, takže bylo skvělé si je zase připomenout.

V každé disciplíně bylo možné získat, dle výkonu, 50 - 200 bodů.

Naši zaměstnanci pak na konci dne nasbírali 50 750 Kč, což byla třetina celkového výtěžku. Příště se opět těšíme na spoustu zábavy a dobré energie.

Celý příběh

Posíláme rozkošné plyšáky do školky nadace Smiling Crocodile.

Tihle rozkošní plyšáci poputují do školky nadace Smiling Crocodile. Zatímco želva Boženka strašně ráda čte a má ráda pohádky a dobrodružné příběhy, lvíček Bořek rád sportuje, nejraději jezdí na kole. Nechte si našimi kolegy z Back Office představit i další veselá zvířátka a podívejte se, jakou krásnou zdravici pro děti ve Smiling Crocodile připravili. Najdete ji zde www.youtu.be/74AnYJ5FHJI.

Celý příběh

Školní autobus v nových barvách.

Od teď budete moci vídat krásný školní autobus Smiling Crocodile v nových barvách. Provoz tohoto autobusu Bohemia Energy nově podporuje.

Nezisková organizace Crocodile School podporuje děti s velmi těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě. Projekty s dlouhodobou historií fungují téměř deset let. I díky podpoře Bohemia Energy může Smiling Crocodile provozovat v Čechách školu, školku a terapeutické centrum pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Jde o děti se senzorickými poruchami zraku a sluchu, v kombinaci s těžkým kombinovaným postižením nebo autismem. U většiny dětí navíc provázené dalšími závažnými zdravotními problémy, např. těžké formy epilepsie, krmení sondou, poruchy dýchání nebo srdeční vady. Projekt již pomohl více než 500 dětí. Více na www.smilingcrocodile.org.

Celý příběh

Charitativní organizace Pink Crocodile School s novým názvem i logem.

Baví nás se smát, protože smích léčí. Charitativní organizace Pink Crocodile School bude mít od února 2018 nový krásný název Smiling Crocodile, přibude také nové logo a nový web. Smiling Crocodile, dříve Pink Crocodile School, je nezisková organizace, která podporuje děti s velmi těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě.

Projekty mají dlouhodobou historii, fungují téměř deset let. I díky naší podpoře provozuje Smiling Crocodile v Čechách školu, školku a terapeutické centrum pro děti s tak těžkým kombinovaným postižením, že je obtížné je zařadit i do stávající sítě speciálních škol. Jedná se o děti se senzorickými poruchami zraku a sluchu v kombinaci s těžkým kombinovaným postižením nebo autismem.

U většiny dětí navíc provázené dalšími závažnými zdravotními problémy, např. těžké formy epilepsie, krmení sondou, poruchy dýchání nebo srdeční vady. Projekt již pomohl více než 500 dětí. Více na www.smilingcrocodile.org.

Celý příběh

1 000 000 Kč na pomoc a podporu dětí.

Otevřít galerii

Pink Crocodile School od nás získala 1 000 000 Kč na pomoc a podporu dětí s těžkým kombinovaným postižením a sluchovým postižením. Díky této pomoci se povede rozšířit kapacitu stávajícího vzdělávacího a terapeutického centra v Praze pro více dětí a vybudovat nové centrum, jehož součástí bude respitní péče a dětský hospic pro děti s progresivními diagnózami. Více informací o organizaci Pink Crocodile School najdete na www.pinkcrocodileschool.org.

Celý příběh

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality