Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Poslání nadace

Černí koně, to je více než 100 příběhů, více než 100 pádů, ale hlavně více než 100 úspěšných pokusů se opět postavit čelem svému osudu. Černí koně byli založeni v roce 2008 jako nezisková organizace, která vyrábí handbike kola pro postižené děti. V současné době jsou jediným výrobcem kol tohoto typu v České republice a s největší pravděpodobností i v Evropě.

Jak spolupracujeme

V podpoře neziskové organizace Černí koně a handicapovaných sportovců se angažují samotní zaměstnanci Bohemia Energy v rámci projektu Do práce na kole. Každý ujetý kilometr se mění ve finanční podporu. Zaměstnanci tak svojí aktivitou ovlivňují, jakou částkou se Černí koně podpoří.

www.cernikone.cz

Aktivity

Naši zaměstnanci letos pro Černé koně vyjezdili rekordní částku 605 550 Kč.

Otevřít galerii

Do letošního interního projektu „Jezdíme pro Černé koně“ se zapojilo našich 49 zaměstnanců. Každý kilometr, který od poloviny května do konce října najeli na kole, nakonec naše firma proměnila ve finanční podporu. Celkově bylo najeto 60 550 kilometrů a tak letos Černí koně od společnosti Bohamia Energy získali částku 605 550 korun.

Šek byl předán v rámci slavnostního galavečera Černých koní, na kterém vyhlásili rovněž vítěze v několika kategoriích a představili své další plány. „Poptávka po našich handbicích je obrovská. Proto si velmi vážíme dlouhodobé podpory Bohemia Energy a zejména i zaměstnanců, kteří se sami jízdou na kolech do podpory aktivně zapojují. A těšíme se na to, až opět budeme moci rozzářit život a vrátit vítr do vlasů dalším dětem, ke kterým osud nebyl tak milosrdný,“ uvádí Tomáš Pouch, zakladatel a předseda Černých koní.

Deset let již pomáhá nezisková společnost Černí koně zapojovat handicapované do společnosti, prostřednictvím sportu a volnočasových aktivit. Jednou z jejích činností je i výroba speciálních kol pro postižené děti. „Asi každý z nás si vybaví, co pro něj v dětství znamenalo kolo. Díky handbikům nemusí být nyní ochuzeni o velká dobrodružství ani děti s handicapem, které nemohou pro pohyb používat nohy. Černým koním tak fandíme všichni ve firmě a jsem rád, že letos se nám podařilo vyjet tak vysokou částku,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Již čtvrtým rokem podporujeme Černé koně. Ta, jako jediní v Evropě, vyrábí speciální kola pro děti s tělesným postižením tzv. handbike, na jejichž výrobu poputuje i námi vyježděná finanční podpora. I my tak můžeme přinést dětem svobodu pohybu a víc energie do života. Více informací o Černých koních najdete zde www.cernikone.cz.

Celý příběh

416 760 Kč pro dospělé i děti po těžkém úrazu.

Otevřít galerii

Již potřetí v řadě jsme podpořili neziskovou organizaci Černí koně. V letošním roce, i díky našim zaměstnancům, jsme předali darovací šek na částku 416 760 Kč. Naši zaměstnanci se každý rok aktivně zapojují do podpory skrze interní projekt „Jezdíme pro Černé koně“. Každý jejich kilometr, který od května do října 2017 najeli na kole, naše firma proměnila ve finanční podporu. Celkově tak letos Černí koně od společnosti Bohemia Energy získali krásných 416 760 Kč. Spolek Černí koně se snaží začlenit dospělé i děti po těžkém úrazu zpět do aktivního života pomocí tzv. handbiků.

Celý příběh

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality