Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Adlétka, 3 roky

DMO, hypotonie, epilepsie
Potřebná částka 24 000 Kč
Intenzivní neurorehabilitace v Arcada

Otevřít galerii

Narození Adlétky bylo zcela v pořádku císařským řezem. Po probuzení maminky se celá rodina moc těšila, jak uvidí vytoužené miminko. Přišla jen paní doktorka, která oznámila, že Adlétce zjistili masivní krvácení do komor a musela být převezena do krajské nemocnice. Maminka za ní přijela hned druhý den, kdy následoval kolotoč operací s následným odsáváním mozkomíšního moku. 

Tělíčko holčičky bylo schopno tvorbu mozkomíšního moku samo regulovat až po dlouhých dvou měsících pobytu v nemocnici. Následně lékaři ještě diagnostikovali DMO, hypotonii a epilepsii.

S epilepsií to Adlétka zvládá prášky, s DMO a hypotonií pak pomáhají specializované rehabilitace, které jsou však pro rozpočet celé rodiny dost znatelná položka, tu si ne vždy mohou dovolit. Právě teď by holčička potřebovala absolvovat další dvoutýdenní intenzivní rehabilitace v Arcada Neuromedical centru.

Tento léčebný pobyt by mohl pomoci posunout holčičku ve vývoji kupředu. Adlétka se bohužel ve svém věku ještě sama neposadí, pravidelnou intenzivní rehabilitací by se toto mohlo zlepšit. Děkujeme všem, kdo dá holčičce svou energii!

Celý příběh

Bedříšek, 6 let

Autismus, ADHD
Potřebná částka 24 000 Kč
Školkovné do ABA školky Cerhenice

Otevřít galerii

Bedříšek se již od malička projevoval jinak než ostatní děti. Přesto, že měl dobrou náladu, nereagoval na okolí, na své jméno, moc si nehrál s nabízenými hračkami, nechtěl navazovat oční kontakt a nemluvil.Po různých vyšetřeních přišla v jeho 4 letech od doktorů diagnóza dětský autismus a ADHD. Chlapce proto čekaly různé rehabilitace, logopedie a nácviky chování. Doktoři vždy doporučovali, že by mohla Bedříškovi pomoci mateřská škola, protože uměl dobře napodobovat. V kolektivu dětí by se mohl posouvat dál. Kvůli nedostatku specializovaného personálu ve školkách to však nebylo možné. Chlapeček nyní navštěvuje soukromou ABA školku v Cerhenicích, kde se specializují na práci s autistickými dětmi. Rodiče si tuto možnost moc pochvalují, protože vidí stále větší a větší pokroky. Postupně se teď začíná Bedříšek rozmlouvat, je mnohem klidnější a snaží se navazovat kontakt nejen rodinou, ale i s okolím.Poplatky za tuto školku jsou však vysoké a rodinný rozpočet na celou částku nestačí. Dejte proto chlapci svou energii, po získání 100 % poskytneme celou potřebnou částku na další pobyty. Děkujeme všem, kdo se také zapojí!

Celý příběh

Michálek, 3 roky

DMO, West. syndrom, EPI
Potřebná částka 26 015 Kč
Ohřívačka kojeneckých lahví

Otevřít galerii

Michálek je tříletý těžce postižený chlapeček. Narodil se předčasně a bojoval o svůj život hned v prvních týdnech života. Po 14 dnech se mu ještě vše zkomplikovalo díky infekci. Kvůli tomu všemu má poškozený mozek na obou stranách, DMO, kvadruparézu končetin, těžkou epilepsii, Westův syndrom. Kvůli absenci sacího a polykacího reflexu má zavedenou speciální hadičku (tzv. PEG) do žaludku pro příjem nutriční stravy.

Chlapeček nefixuje zrak, nehraje si, neotočí se na bok a neudrží svou hlavičku. Každým zhoršením zdravotního stavu se navíc posouvá o krok zpět a vše se musí učit znovu. Nyní je na úrovni šestiměsíčního miminka.
Malý Michálek přes to všechno bojuje a nevzdává se. Mám moc rád procházky venku. Umí se krásně umívat a broukat. Miluje vodu, krásně cvičí a snaží se zvedat hlavičku a kopat nožkami. Má rád procházky venku a canisterapii.

Chlapcům zdravotní stav vyžaduje 24 hodinovou péči. Doma pravidelně rehabilituje a s rodiči navštěvuje různé rehabilitační terapie, které jsou jak pro fyzický, tak psychický vývoj velice důležité. Dále je potřeba řada speciálních pomůcek a zdravotního materiálu.

Pro rodinný rozpočet jsou to obvykle vysoké částky, které se musí platit. A například na speciální ohřívačku nutriční výživy už rodina nemá vůbec žádné peníze. Přitom je tato ohřívačka velice důležitá, je na dvě láhve, udržuje stálou teplotu a není potřeba voda. Ta by pomohla rodině pro každodenní přípravu stravy pro jejich malého chlapečka.

Prosíme proto, dejte svou energii tomuto malému bojovníkovi. Po naplnění 100 % potřebné energie rodina potřebnou pomůcku získá. Děkujeme všem, kdo se zapojí a kdo bude sdílet dál.

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality