Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Terezka, 5 let

Dětská mozková obrna
Potřebná částka 39 000 Kč
Intenzivní rehabilitace

Otevřít galerii

Narození Terezky byl vlastně velký zázrak. Při pravidelných vyšetřeních nikdo nepřišel na to, že holčička v bříšku postupně umírala. Samotný porod tak byl dost náročný a komplikovaný jak pro miminko, tak pro maminku.

Díky tomu Terezka bojuje od malička s dětskou mozkovou obrnou. Ale i to je velký zázrak. Původní prognózy byly, že bude napořád upoutána na lůžko nebo maximálně, že zůstane už navždy na invalidním vozíku. Terezka však každým dnem ukazuje, že její plán to rozhodně není a s životem dokáže pořádně bojovat. Celá rodina se moc těší z každého kroku a pokroku, který jejich malá holčička udělá.

Terezce je momentálně pět let a všichni doufají, že jí další rehabilitace dopomohou k tomu, aby mohla samostatně chodit a i se naučila mluvit. To vše ale doposud záleželo na zdravotní pojišťovně, kde si to rodiče doslova vydupali. Intenzivní rehabilitacím, které jsou pro další rozvoj holčičky klíčové, totiž nejsou propláceny celé. Proto je nutné pro rodinu hledat pomoc u neziskových organizací a firem, bez kterých by Terezka možná skutečně byla upoutána na vozíček. Děkujeme proto všem návštěvníkům našeho webu, kdo dá energii této milé holčičce a dopomůže jí k dalšímu pokroku.

Celý příběh

Vojtíšek, 6 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 20 476 Kč
Doplatek polohovacího zařízení Leckey

Otevřít galerii

Vojtíšek se narodil jako zdravé dítě. V necelých dvou letech šel znovu na pravidelné očkování. To byla v době, kdy už běhal, smál se, hrál si a začínal mluvit. Znal slůvka jako máma, táta, babi a další. Do tří dnů po oslabení imunity byl v kritickém stavu a v bezvědomí, po napadení mozku virem z matčina oparu, který do sebe vdechnul.

V nemocnici doktoři sdělili krutou diagnózu, Herpetická Meningoencefalitida. Rodiče netrpělivě čekali deset dlouhých dní, jestli jejich chlapeček přežije nebo ne. Rodiče byli postupně připravováni na ten nejkrutější fakt. Vojtíšek však ukázal, že je velký bojovník a svůj boj o život vyhrál. Vir však stačil zničit 75 % mozečku. Vojta tak má velké poškození a de facto se vrátil na začátek svého života, na úroveň novorozence.

Nyní může jen ležet, spinkat a papat. V důsledku poškození mozku se u něj postupně rozvinula epilepsie, je ochrnutý na celou levou stranu a také prodělal tracheotomii. Pomocí pravidelného intenzivního cvičení se mu rozhýbává tělíčko. 3x denně cvičí Vojtovu metodu, 1x týdně jezdí s rodiči na rehabilitace do Žatce, 2x v týdnu jezdíme do speciální školky v Žatci, kde se Vojtíškovi moc líbí a 2x do roka jezdí do Sanatoria Klimkovice, kde vždy pomocí programu Reha Motion udělá obrovský pokrok ve svém vývoji.

V dnešní době odpovídá jeho stav tří měsíčnímu miminku. Dokáže se krásně usmívat, čím dál více reaguje na své okolí, na své rodiče se podívá a pár vteřin udrže oční kontakt. Také se sám přetočí na levý bok, snaží se držet hlavičku a občas sám pohne levou ručičkou a nožičkou. Všechno jde velmi pomalu, ale jde to.

Celý vývoj je nesmírně náročný nejen pro Vojtíka, ale pro celou rodinu, která dává svému vysněnému chlapečkovi tolik potřebnou lásku. Každý věří, že třeba za pár let se Vojtíšek sám postaví na nohy a udělá alespoň pár krůčků. K tomu je však ještě dost velká cesta. Zatím prosíme naše návštěvníky, dejte tomuto chlapečkovi svou energii, abychom mu mohli doplatit polohovací zařízení Leckey, které aktuálně velmi potřebuje. Děkujeme!

Celý příběh

Lenička, 14 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 15 000 Kč
Doplatek kočárku CORZO Xcountry

Otevřít galerii

Už když se Lenička narodila, bylo vidět, že bude jiná než ostatní děti, protože nezvedala vůbec hlavičku. Maminka věřila, že když s ní bude pravidelně cvičit Vojtovu metodu, bude její holčička dělat velké pokroky, a nakonec nikdo nepozná, jaké měla v prvních měsících problémy. A tak cvičila několikrát denně a jezdila na speciální rehabilitace.

Když bylo Leničce 6 roků, tak si klekla na jednu nožičku, za pár dnů se jí to povedlo znovu. Za nějaký čas si sedla a nakonec si z kleku stoupla. Maminka měla ohromnou radost a věřila, že se pomalu bude všechno zlepšovat. Jenže za rok přestala Lenička jíst a musela na hospitalizaci do motolské nemocnice. Lékaři zjistili, že má zánět jícnu. Protože se stav nelepšil, zavedli holčičce vyživovací sondu, tzv. peg, bez kterého by se vůbec nenajedla.

Aby toho nebylo málo, začaly se Leničcce vyvracet nožičky, a proto musela na operaci. Prostě Lenička má různá kombinovaná postižení, nemůže vlastně pořádně chodit. Proto kromě rehabilitací potřebuje i speciální kočárek Corzo Xcountry 42, aby s ní mohla maminka vůbec ven. Tento specializovaný kočárek stojí skoro 32 000 Kč a na to rodině už nezbývají finance v rozpočtu. Proto prosíme všechny laskavé uživatele, dejte Lence svou energii. Kočárek jí tak pořídíme. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality