Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Barunka, 5 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 29 000 Kč
Doplatek pohybové terapie v Klimkovicích

Otevřít galerii

První náznaky, že něco není v pořádku, se u Barunky objevily hned po porodu, kdy si její maminka všimla silného strabismu (šilhání). Proto ve třech měsících dostala Barunka brýle se šesti dioptriemi. Od necelého roku už měla za sebou okluzní terapii a 2 operace. Před časem s ní maminka začala chodit na intenzivní cvičení očiček v léčebně zrakových vad.

Barunčiným velkým snem je jezdit na kole jako ostatní děti a ujít na výletě delší trasu bez toho, aby byla úplně vyčerpaná. Malá holčička je však hypotonická a má skoliózu. V jejím rozvoji jí velmi pomáhají odborníci a specializované rehabilitace, které pravidelně navštěvuje v lázních Klimkovice. Díky neurorehabilitacím tak má velkou naději, že se jednou její sen splní.

Protože zdravotní pojišťovny speciální neurorehabilitace nehradí a jsou velmi drahé, prosíme všechny uživatele, dejte malé Barunce svou energii, aby se její žárovka naplnila na 100 %. Poté můžeme pomoc zrealizovat prostřednictvím o.p.s. Život dětem, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Děkujeme všem, kdo se zapojí!

Celý příběh

Adrianka, 4 roky

Kombinované postižení
Potřebná částka 68 000 Kč
Neurorehabilitační program TheraSuit

Otevřít galerii

Malá Adrianka se narodila jako jako donošená a zdravá holčička. Její maminka si však začala postupně všímat, že není vše, jak má být. A to především díky pasení koníků, které Adriance ve třech měsících prostě nešlo. Dětská lékařka poslala na neurologii, kde se rodina dozvěděla diagnózu hypotonii. Od té doby začalo kolo rehabilitací jak v léčebných zařízeních, tak doma pomocí Vojtovy metody.

Cvičení však dlouhodobě neukazovalo jakékoliv výsledky nebo zlepšení. Proto se rodiče rozhodli navštívit jinou fyzioterapeutku, která řekla, že má holčička těžký centrální hypotonický syndrom (snížené svalové napětí). A právě díky tomu začala dělat Adrianka velké pokroky, díky specializovanému cvičení Therasuit, které je přímo zaměřen na tento syndrom. Po jednom takovém rehabilitačním pobytu začala lézt, po dalším si stoupat.

Holčička jezdí s rodiči pravidelně do lázní na cvičení Therasuit, na hiporehabilitaci, logopedii, doma dál cvičí Vojtovu metodu a Bobath koncept. I přes jednotlivé menší posuny na tom není holčička stále dobře. Momentálně neovládá tolik motoriku, staví se s oporou a s pomocí udělá pár krůčků; nemluví, přesto její maminka jí rozumí a ví, co dělá Adriance dobře a jak jí rozveselit.

Specializovaná cvičení Therasuit bohužel zdravotní pojišťovna nehradí. Dva týdny v centru Hájek ve Šťáhlavech stojí cca 70 tisíc Kč. Pro rodinu, která je již finančně vyčerpaná, je nad možnosti získat další peníze na pobyt, který by opět Adrianku posunul dál.

Prosíme proto všechny návštěvníky našeho webu, dejte svou energii Adriance. Děkujeme!

Celý příběh

Ondrášek, 9 let

Autismustismus, ADHD
Potřebná částka 39 000 Kč
Intenzivní neurorehabilitace ARCADA

Otevřít galerii

Ondrášek se narodil jako zdravé miminko. V půl roce onemocněl herpetickou meningo-encefalitidou (zánětem mozku) a život celé rodiny se rázem změnil. Po víc jak měsíčním pobytu v nemocnici si domů přivezli „ležáčka“. Následkem této smrtelné nemoci trpí psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, dětským autismem, ADHD a taky svalovou hypotonií. Ondrášek doposud nemluví, jen vokalizuje, je plně na plenkách, trpí poruchou spánku. Bez opory je schopen ujít pouze malý krůček a životem ho provází trvalý neklid.

Ondráškovi je momentálně devět let, ale mentálně je na úrovni ročního dítěte. Díky intenzivní rehabilitaci, kterou jeho rodiče začali dělat již od doby, kdy si ho přivezli domů, se stav Ondry výrazně zlepšil. Mezi nejlepší výsledky dosavadní rehabilitace je naučení se chodit, i když jen po malých krůčkách, a že se chlapci vrátil polykací reflex.

Pro rodinu je nejhorší, že jejich vysněný chlapeček nedokáže porozumět svým vlastním pocitům a neumí s nimi pracovat. Proto se strašně trápí a ubližuje sám sobě. Rodiče si uvědomují, že se jeho zdraví už nevrátí. Přesto se snaží dělat maximum, aby se jeho kvalita života zlepšovala, aby ho svět kolem sebe zaujal a radoval se.

K tomu by mu mohly dopomoci kvalitní intenzivní specializované neurorehabilitace, které bohužel stojí velké peníze a zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá. Budeme moc rádi, pokud naplníte Ondry žárovku na 100 %, abychom ho společně poslali opět na další neurorehabilitace. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality