Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Nikolka, 4 roky

Kombinované postižení
Potřebná částka 24 500 Kč
Specializované intenzivní rehabilitace

Otevřít galerii

Nikolka je čtyřletá holčička, jejíž mentální i fyzický vývoj se zastavil na úrovni pětiměsíčního dítěte. Prakticky je nepohyblivá, nemluví, motoriku nemá skoro žádnou. Za to má svá dorozumívací gesta a vždy dovede potěšit svým úsměvem.

Když byly holčičce dva měsíce, maminka si všimla opožděného vývoje. Dle lékařského doporučení s ní začala cvičit Vojtovu metodu a moc doufala, že jí tak pomůže. O pár měsíců později však Nikolka prošla kolotočem různých vyšetření, která nakonec odhalila vrozené poškození mozku.

Začalo další kolo, tentokrát hipoterapií, ze které byly obě nadšené. Nikolka si velmi oblíbila hodiny canisterapie a pejska Ria navštěvují dodnes. Byly opakovaně v Jánských Lázních, kde se holčičce také ulevilo. Nikolka letos v létě poprvé navštívila intenzivní neurorehabilitační pobyt v Armandy therapy clinic. Psychický i fyzický stav Nikolky se díky tomu rapidně zlepšil a posunul jí skutečně velký krokem kupředu.

Nyní je Nikolka ve fázi, kdy opět potřebuje posunout svůj vývoj a opakovat tak intenzivní rehabilitace v ATC. Bohužel, stejně jako jiné neurorehabilitační pobyty, i tento pobyt zdravotní pojišťovny neproplácí. Maminka je navíc samoživitelka a tolik peněz nemá. Budeme moc rádi, pokud budete také věnovat svou energii malé Nikolce, společně se postaráme o její další posun ve vývoji, děkujeme!

Celý příběh

Davídek, 5 let

Duchennova dystrofie
Potřebná částka 22 395 Kč
Rehabilitační tříkolka Safari

Otevřít galerii

Davídek má Duchennovu svalovou dystrofii. Ta způsobuje ztrátu aktivní svalové hmoty a projevuje se většinou až po pátém roce života. Davídkův vývoj byl však od narození po všech stránkách pomalý. Již v porodnici měli lékaři podezření na svalovou myopatii. U Davídka byla Duchennova dystrofie geneticky potvrzena v necelých dvou letech, kdy začínal teprve chodit.

Tak jako biblický král David je i tento malý chlapec velký bojovník. Je to pohodový, trpělivý a veselý človíček. Na rehabilitacích, doma i v lázních cvičí s obrovským elánem a každého si získá díky úžasnému úsměvu. Díky tomu všemu a i cvičení Bobath dnes samostatně chodí, hraje si, sportuje a rád tančí. Když už nemá sílu, tak tančí i vleže a hodně se u toho nasměje.

Je velice společenský a rád chodí do školky. Tam má specializovanou asistentku Zlatku, která je moc hodná a se vším se mu snaží pomoci. To, že stále vysloví jen pár slov, ho nijak neomezuje a dokáže se svými gesty bezvadně domluvit. I na logopedii je senzační a pomaloučku se mu jazýček rozvazuje. Z každého Davídkova pokroku má celá rodina velkou radost.

Jeho desetiletá sestřička Janička je Davídkova největší fanynka. Umí ho náramně povzbuzovat. Právě ona moc prosí všechny návštěvníky našeho webu, dejte Davídkovi svou energii. Po získání 100 % na něj čeká specializovaná rehabilitační tříkolka Safari. Jeho malá sestřička bude moc ráda, když budou spolu jezdit venku. Děkujeme všem, kdo se také zapojí.

Celý příběh

Honzík, 2 roky

Kombinované postižení
Potřebná částka 33 472 Kč
Zdravotní kočárek OTTO BOCK

Otevřít galerii

Honzik se narodil jako zdravé donošené miminko. Dvě hodiny po porodu ale zmodral a tím začal koloběh vyšetření. Po dvou dnech žádné vyšetření nic neukázalo. Lékaři předali miminko zpět mamince. Malý chlapeček však po krátké době opět zmodral, byl tak nakonec odvezený na neonatologickou JIP do Ústí nad Labem.

Po 9 dnech si rodiče vezli domů zdravé miminko. Starší sestřička se těšila, jak ho bude jednou učit chodit, jak si budou hrát a společně vyrůstat. Od tří měsíců ale začaly problémy - hypertonie, hypotonie, mikrocefalie, problémy s jídlem a celkovým neprospíváním, strabismus, těžká porucha spánku. Honzík se v podstatě zastavil ve vývoji.

V lednu mu budou tři roky. Nemluví, papá jen kojeneckou stravu, otočí se pouze na bok a na bříško, o ruce se neopře, nesedí, neleze, nevezme si hračku. Má za sebou operaci očí, kdy se mu rovnaly, aby lépe viděl, což mu hodně pomohlo, více se rozhlíží a vnímá okolí.
Honzíkovi zjistili velice vzácnou genetickou vadu, kterou v ČR mají pouze 3 chlapečci. K tomu se přidala ještě epilepsie. A tak se rodiče snaží, aby byl chlapeček i přes všechny nepříjemnosti co nejvíce spokojený a on se nám za to odměňuje radostným úsměvem.

Pro péči o něj potřebuje rodina různé pomůcky, teď hlavně zdravotní kočárek, který dostane za naplnění 100 % energie. Dejte tomuto usměvavému chlapečkovi svou energii a pošlete dál svým kamarádům. Společně se postaráme, aby po stromečkem dostal opravdový dárek, který nutně potřebuje. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality