Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Standík, 5 let

DMO
Potřebná částka 36 850 Kč
Ozdravný pobyt u moře

Otevřít galerii

Standíkův start do života nebyl vůbec lehký. Dvakrát bojoval o svůj život. Narodil se předčasně ve 26. týdnu a s krvácením do mozku.

Díky tomu má plno onemocnění, se kterými se musí poprat celá rodina. Trpí dětskou mozkovou obrnou, nesedí a nechodí. Běžnou školku navštěvuje se specializovaným asistentem, který mu pomáhá s denními věcmi. Díky tomu se může stýkat se všemi dětmi.

Tento chytrý a usměvavý chlapeček má navíc oslabenou imunitu. Proto bylo rodičům doporučeno absolvovat ozdravný pobyt u moře. Finančně vyčerpaná rodina si však nemůže takový pobyt vůbec dovolit. A tak prosí nás všechny o pomoc. Dejte Standíkovi svou energii. Po naplnění 100 % se může pomoc zrealizovat.

Všichni pevně věříme, že díky vám se Standík podívá k moři a jeho imunita se posílí. Z celého srdce moc děkujeme všem, kdo se zapojí!

Celý příběh

Terezka, 14 let

SMA II. typu
Potřebná částka 40 370 Kč
Intenzivní rehabilitační program na 3 týdny

Otevřít galerii

Terezka se narodila bez jakýchkoliv komplikací, jako krásné zdravé miminko. I při jejím vývoji nic nenasvědčovalo tomu, že je něco v nepořádku.

Po nějaké době si maminka začala všímat, že motorický vývoje se začíná opožďovat, Terinka se přestala stavět, nechtělo se jí lézt po kolínkách a byla unavená. Následovala vyšetření na ortopedii, neurologii, vyšetření svalového tonusu a genetický rozbor DNA, který v 15. měsíci potvrdil diagnózu Spinální svalová atrofie (SMA), II. typu.

Toto onemocnění postihuje pouze svalstvo, nikoliv intelekt. Terezka následně musela, kvůli zachování plicní kapacity celkové kondice vnitřních orgánů, absolvovat velmi náročnou operaci páteře, která trvala 8 hodin.

Sami lékaři doposud nevědí, jak bude onemocnění dál postupovat. Usměvavé Terezce svitla naděje v podobě některých preparátů, které jsou zatím stále ve fázi klinických studií. Jedinou možností tak stále zůstává fyzioterapie, lázeňská péče, neustálé cvičení, posilovací aktivity v domácí péči a plavání. Každoroční lázeňský pobyt v Sanatoriích Klimkovice je velice významným pomocníkem k udržení funkčnosti svalů a celkové kondice.

To je právě cílem celé rodiny, udržet Terezku v co nejlepší kondici alespoň do doby, než bude na trhu dostupný přípravek k léčbě tohoto druhu onemocnění. Jejich holčička rovněž potřebuje energii a naději pro plnohodnotný život. Ten se snaží co nejvíc prožívat. Ráda kreslí a pro každého je Terezka přímo andělské stvoření.

Dejte proto této usměvavé slečně svou energii. Po naplnění 100 % energie jí můžeme společně poslat na 3 týdny intenzivních rehabilitací, které tolik potřebuje. Děkujeme všem, kdo se také zapojí!

Celý příběh

Matýsek, 10 let

Autismus, těžké ADHD
Potřebná částka 28 500 Kč
Ozdravný pobyt u moře

Otevřít galerii

Matýsek má diagnostikovanou poruchu autistického spektra (atypický autismus) a těžké ADHD. K tomu se přidružila porucha pozornosti, vývojová vada artikulace a motorických funkcí a ještě vývojová porucha řeči. Pro celou rodinu je to opravdu hodně náročné.

Matýsek dělal již od narození věci tak trochu jinak, než ostatní děti. Hodně plakal, stále chtěl chodit stejnou cestou a jedl jen pár jídel. Postupem času musel mít stále u sebe někoho při zvládání hygienických i jiných činnost a nesnášel jakékoli změny. Teď má každý den svůj řád, který se nesmí narušit. Nemá rád hlasité zvuky, rozruší ho i hudba hrající v nákupních centrech a na dětských akcích, bojí se zvuků přijíždějícího vlaku.

Na ulici nemůže chodit sám, nezvládá provoz, nedokáže navázat oční kontakt a neumí komunikovat s dětmi. Je schopen zopakovat jednu větu třeba stokrát. Do toho má občas záchvat vzteku a pláče. S Matýskem je rodina ve velké bublině, izolovaná od okolního světa, který nechápe jeho jinakost.

I přes všechno Matýsek navštěvuje speciální školu pro autistické děti, kde je moc spokojený. I přes všechna závažná a těžká postižení má ve škole jedničky. Miluje matematiku, angličtinu, hezky čte, rád hraje šachy, které se naučil úplně sám, skládá puzzle a miluje lego. Rád hraje logické hry, složité karetní hry, chodí plavat a na lezeckou stěnu. Je to velmi aktivní a neznavitelné dítě.

Z důvodu časté laryngitidy, silné senné rýmy a bydliště se špatnými rozptylovými podmínkami dělá Matýskovi velmi dobře léčebný pobyt u moře. Rozpočet rodiny je však napjatý, kvůli nákladů na výchovu a léčbu, na potřebný pobyt tak už nezbývají žádné finance. A tak se rodina obrátila na nás. Dejte proto Matýskovi svou energii, společně se postaráme o zlepšení jeho zdraví. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality