Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Lea a Honzík, 8 let

Autismus
Potřebná částka 25 000 Kč
Osobní asistence

Otevřít galerii

Šestiletá Lea a sedmiletý Honzík žijí v pětičlenné rodině s maminkou, tátou a nejstarším bráškou Matějem. Oba mají PAS – poruchu autistického spektra, nízko-funkční formu dětského autismu, těžkou mentální retardaci a Honzík ještě silné ADHD.

Péče o děti je velmi náročná. Kromě zajištění jejich bezpečí jde především o pomoc s jejich aktivitami, rozvojem sebeobsluhy, sociálních dovedností a komunikace. Z tohoto důvodu již od roku 2015 využívá Honzík specializovanou osobní asistenci v rozsahu cca 120 hodin měsíčně.

Když je přítomna asistentka, má maminka čas a prostor věnovat se ostatním dětem individuálně. Když je totiž s dětmi sama, je velká pravděpodobnost, že se něco stane, že děti neuhlídá, že se Honzíkův stav zhorší, že děti nebudou v pohodě, protože na ně nebude dost rukou. Honzík, Lea i citlivý Matěj, který těžce nese onemocnění sourozenců, potřebují alespoň dva plně bdělé dospělé s rychlými reakcemi a klidnou myslí a ohromnou dávkou trpělivosti. Proto Honzíkova asistentka je pomocí nejen Honzíkovi, ale podporou pro celou rodinu.

Kromě individuální péče napomáhá šetření sil a zklidňuje prostředí. Den s asistentkou probíhá různě, je buď přítomna v domácnosti a podporuje Honzíka ve všech činnostech od sebeobsluhy, jídla, hry, práce u stolečku, hry na zahradě nebo je doprovodem k lékaři, na plavání, na výlet, na nákup a za dalšími aktivitami. Její asistence se odvíjí od aktuálních potřeb Honzíka a jeho stavu.

Rodina je proto velmi vděčná za finanční pomoc, morální podporu a všech darů si velice váží. Potřebují však doplatit 25 000 Kč, kterou již v rodinném rozpočtu nezbývají. Proto prosíme naše návštěvníky, dejte dětem svou energii, ať děti brzy získají 100 %. Děkujeme, že se také zapojíte!

Celý příběh

Honzík, 10 let

Dětská mozková obrna
Potřebná částka 34 084 Kč
Rehabilitační pobyt v Klimkovicích

Honzíkovi bude 10 let. Po náročném a komplikovaném porodu museli lékaři Honzíka oživovat. Bohužel došlo k vážnému poškození mozku. Následky si Honzík nese celý život. Má těžkou formu dětské mozkové obrny, mikrocefálii, epilepsii, skoliózu a předčasnou pubertu.

Od svých tří let navštěvoval s rodiči Dětské rehabilitační centrum v Brně, kde pravidelně rehabilitovali a také tam plnil povinnou školní docházku. Od září navštěvuje základní speciální školu ve Znojmě. Je to škola, která plně poskytuje Honzíkovi veškeré potřebné služby a kde také může pravidelně rehabilitovat.

Všechna cvičení mu velmi pomáhají uvolnit celé tělo a dokonce od spastických stavů. Honzík se tak může lépe vyvíjet. Bohužel ale stále nemá vyhráno a stále tak je imobilní a odkázaný na péči druhé osoby.
Honzík sice nemluví, ale je velmi vnímavý a usměvavý. Dokáže dát najevo, co se mu líbí a co nelíbí. Pozná svoje blízké i kamarády, má rád společnost, zajímá se o vše kolem a moc rád jezdí do přírody.

Pro rodinu je to jako druhá práce na plný úvazek, někdy velmi časově náročná. Bohužel občas zasahuje i do velmi napjatého rodinného rozpočtu. Rodina by aktuálně potřebovala uhradit další rehabilitačního pobytu v Klimkovicích, který zdravotní pojišťovny neproplácejí. Proto prosíme návštěvníky našeho webu, dejte Honzíkovi svou energii. Po naplnění 100 % mu budeme moci pomoc poskytnout. Ze srdce děkujeme všem laskavým lidem.

Celý příběh

Davídek, 5 let

Dětská mozková obrna
Potřebná částka 29 400 Kč
Specializované neurorehabilitace AXON

Otevřít galerii

Davídek měl bez zjevné příčiny týden po narození vícečetná krvácení do mozku a mozkových komor. Proto mu doktoři zavedli VP-shunt do mozkové komory. Po poškození mozku se u Davídka objevila sekundární epilepsie.

Od té doby je plně odkázaný na pomoc svých nejbližších, bez nich se prostě neobejde. Vyrovnává se s těžkou mentální retardací, spastickou kvadruparézou, hydrocefalem a dalšími diagnózami. Přes veškerou nepřízeň osudu se snaží jeho rodiče jakkoliv Davídka zapojit do normálního života. A zkouší, co by mohlo chlapce bavit. Jezdí na kole ve speciálním vozíku, běhají závody v kočárku, koupání v bazénu, lyžování pomocí speciálního biski a plno dalšího.

Davídkovi je nyní 5 let a sport se pro něj paradoxně stal velkou láskou. Sám i zkouší dělat většinu věcí, které mohou dělat zdravé děti. V celkovém zlepšování jeho stavu mu obrovsky pomáhají neurorehabilitace na klinice Axon. Jenže tuto léčbu neproplácí zdravotní pojišťovna a rodiče vždy horko těžko získávají peníze, kde se dá. Proto potřebují pomoc od nás ostatních, protože rodina si zaplacení drahých rehabilitací momentálně nemůže dovolit.

Dejte Davídkovi svou energii. Společně se postaráme o to, aby jeho fyzický i psychický vývoj ušel opět o kousek dopředu. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality