Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Lenička, 14 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 15 000 Kč
Doplatek kočárku CORZO Xcountry

Otevřít galerii

Už když se Lenička narodila, bylo vidět, že bude jiná než ostatní děti, protože nezvedala vůbec hlavičku. Maminka věřila, že když s ní bude pravidelně cvičit Vojtovu metodu, bude její holčička dělat velké pokroky, a nakonec nikdo nepozná, jaké měla v prvních měsících problémy. A tak cvičila několikrát denně a jezdila na speciální rehabilitace.

Když bylo Leničce 6 roků, tak si klekla na jednu nožičku, za pár dnů se jí to povedlo znovu. Za nějaký čas si sedla a nakonec si z kleku stoupla. Maminka měla ohromnou radost a věřila, že se pomalu bude všechno zlepšovat. Jenže za rok přestala Lenička jíst a musela na hospitalizaci do motolské nemocnice. Lékaři zjistili, že má zánět jícnu. Protože se stav nelepšil, zavedli holčičce vyživovací sondu, tzv. peg, bez kterého by se vůbec nenajedla.

Aby toho nebylo málo, začaly se Leničcce vyvracet nožičky, a proto musela na operaci. Prostě Lenička má různá kombinovaná postižení, nemůže vlastně pořádně chodit. Proto kromě rehabilitací potřebuje i speciální kočárek Corzo Xcountry 42, aby s ní mohla maminka vůbec ven. Tento specializovaný kočárek stojí skoro 32 000 Kč a na to rodině už nezbývají finance v rozpočtu. Proto prosíme všechny laskavé uživatele, dejte Lence svou energii. Kočárek jí tak pořídíme. Děkujeme!

Celý příběh

Kubík, 6 let

Dětská mozková obrna
Potřebná částka 28 510 Kč
Postel jednolůžko s vysokou ohrádkou

Otevřít galerii

Malý Kubík se narodil jako zdravé miminko a ani po pár týdnech ničemu nenasvědčovalo tomu, že to nebude mít Kuba jednoduché.

Ve třech měsících začala řešit maminka opožděný vývoj. Po mnoha vyšetřeních v nemocnici zjistili, že Kubík trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Toto zjištění celou rodinu velmi zasáhlo, nedokázali si představit, jaké martyrium je ještě čeká.

Život celé rodiny se od základu změnil. Každý si začal postupně vážit každého krásného momentu a pokroku, který jejich chlapeček udělal. Kubíček je, i přes nepřízeň osudu, velký bojovník. Díky pravidelné rehabilitaci dělá pokroky. Vše jde pomalu, ale snaží se neztrácet naději.

Nyní je Kubovi pět let a je plně odkázán na pomoc maminky a tatínka. Nesedí, nechodí, nemluví a nedokáže se sám najíst. Aktuálně potřebuje zajistit kvalitní prostor na spaní a na hraní. Potřebujeme navíc lůžko s vysokou ohrádkou. Tyto všechny pomůcky stojí velké finanční prostředky, které si už tak vyčerpaná rodina nemůže dovolit.

Proto se rodiče Kubíčka obrátili na nás. Prosíme všechny naše uživatele, dejte tomuto hošíkovi svou energii. Po naplnění 100 % bude pomoc realizována. Děkujeme všem, kdo se zapojí.

Celý příběh

Martínek, 5 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 28 500 Kč
Rehabilitace M.A.C. Integrated

Otevřít galerii

U Martínka se již brzy po narození projevil nestandardní vývoj. Jeho maminku na to upozornilo, že zkrátka nepásl koníčky a byl celkové ochablý. Poté se přidaly ještě další potíže. Po vyšetření se dozvěděli, že trpí strabismem, hypotonií a následně vývojovou dysfazií. Přestože strabismus úspěšně korigují okluzí a brýlemi, tak ve svých čtyřech letech stále chlapeček nemluví a jeho PMV je celkově opožděný.

Maminka se snaží s opožděným vývojem bojovat, jak to jen jde. S Martínkem pravidelně cvičí doma a dochází na rehabilice TheraTogs, které mu skutečně velmi pomáhají. Doma pak mají ohromnou radost, co dalšího se chlapeček naučil a nebo zvládá. Martínek je velmi veselý chlapeček, který miluje knížky a skládání puzzle, a užívá si čas strávený ve školce.

Nyní by velmi rádi byli zařazeni do specializovaného programu M.A.C. Integrated, který sjednocuje pohyb, auditivní stimulaci a sociálně komunikační dovednosti. Každý pevně věří, že by program Martínkovi skutečně pomohl. Je však velmi finančně náročný a tak prosíme všechny naše fanoušky o pomoc. Dejte tomuto chlapečkovi svou energii a po naplnění bude pomoc zrealizována.

Maminka pevně věří, že se jí jednou povede nad nemocemi zvítězit a její milovaný chlapeček jednou bude žít spokojený a samostatný život.

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality