Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Danielka, 5 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 20 000 Kč
Rehabilitační pobyt Krkonoše

Otevřít galerii

Danielka se narodila v 37. týdnu těhotenství. Den po porodu jeli rodiče na vyšetření srdce do Hradce Králové, kde pan primář zjistil, že má jejich holčička genetickou srdeční vadu.

Proto Danuška ve 4. měsíci absolvovala operaci umělé chlopně. Od 6. měsíce s ní maminka cvičila Vojtovu metodu, ale výsledky se nedostavovaly. A tak se po delších komplikacích a přesvědčování doktorů se ve 14. měsíci dostali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Konkrétně k MUDr. Popperovi, který zjistil, že má Danielka zablokovaný krk.

Po tomto šokujícím zjištění se konečně začalo blýskat na lepší časy a začaly se dít zázraky. Danielka se najednou uměla posadit. V necelých dvou letech byla maminka s dcerkou poprvé v odborné léčebně, která Danielce velmi pomohla.
V současné době se holčička konečně postavila na nožičky a začíná chodit. Sama udělá sice jen pár krůčků, ale rodiče jsou nadšeni a plní optimismu. Dle psychologa je na úrovni ročního dítěte, zatím moc nemluví, řekne asi 5 slov, ale MÁMA už umí.

Pro zlepšení zdravotního stavu potřebuje Danielka absolvovat specializované rehabilitace pravidelně. Ty však nehradí zdravotní pojišťovny a rodinný rozpočet na to nedosahuje. Proto prosíme všechny naše fanoušky a podporovatele, dejte Danielce svou energii, společně jí můžeme pomoci.

Celý příběh

Matyášek, 6 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 19 900 Kč
Intenzivní neurorehabilitace

Otevřít galerii

Pětiletý Matyášek je usměvavé a šťastné sluníčko. Když se narodil, bylo to naprosto zdravé miminko. Do svých šesti měsíců se vyvíjel naprosto v pořádku. Pak ale přišel zvrat a vývoj se zastavil. Rodiče proto začali cvičit Vojtovu metodu, jezdili na hipoterapie, do lázní a jakkoliv Matyáška stimulovali.

Chlapci byla diagnostikovaná vývojová koordinační porucha, vývojová porucha motorické funkce, hypotonický syndrom, středně těžký autismus, expresivní porucha řeči, receptivní porucha řeči a vývojová dysfázie.

Posadil se až ve svých dvou letech a až před svým čtvrtým rokem udělal první krok. Matyášek nemluví, má pleny, sám se neoblékne, ani nesvlékne, nezvládne si umýt ruce, vyčistit zuby atd., je naprosto odkázaný na pomoc druhé osoby. Neumí si hrát s dětmi, i když by moc chtěl. A děti od něj odcházejí, protože nemluví a neumí si hrát.
Rodiče se stále nevzdávají možnosti, že se bude jejich malý chlapeček stále zlepšovat jak fyzicky, tak psychicky. Proto s ním začali jezdit na speciální ABA terapii, která je finančně i časově velmi náročná. Dodnes absolvují také hipoterapie a pravidelné lázně.

Rehabilitace v Arcadě Neuro Medical Centru mu pomůže zlepšit hrubou a jemnou motoriku, stabilitu těla, zlepšit chůzi, postoj, rovnováhu, podporu organizace mozku, schopnost zpracovávat informace z prostředí a plno dalšího. Tato dvoutýdenní rehabilitace stojí 19 900 Kč a na tuto částku již rozpočet rodičů nedosahuje. Ani zdravotní pojišťovny tyto rehabilitace neproplácí.

Prosíme proto všechny naše uživatele, zapojte se také do přidávání energie, ať může malý Matyášek absolvovat potřebnou pomoc. Děkujeme!

Celý příběh

Vojtíšek, 8 let

Neurologický synndrom
Potřebná částka 38 400 Kč
Specializované ambulantní cvičení

Vojtíšek se narodil s neurologickým syndromem M–CM. Jeho syndrom je vzácný a pojí se s řadou dalších diagnóz. Od miminka rehabilituje a dochází na různé terapie, kterými se rodiče snaží podpořit jeho opožděný psychomotorický vývoj. Vojtíškovo tělo je asymetrické, pravou část těla má větší oproti levé. Nejvíce výrazné je to v oblasti obličeje a u pravé dolní končetiny. Sehnat pro něj dobře padnoucí obuv je náročné. Má nízký svalový tonus, pohybuje se neobratně a nekoordinovaně. Často je velmi unavený. Navštěvuje speciální logopedickou třídu pro děti s kombinovaným postižením. A ve školce mu pak s běžnými úkoly pomáhá asistent.

Na začátku roku Vojtíšek prodělal úraz páteře a byl letecky převezen do Motola. Následovalo dlouhodobé ležení a klidový režim. Následek úrazu přinesl horší zdravotní stav jak fyzický, tak psychický. Jeho chůze je velmi nejistá a přidalo se výrazné kulhání. Je viditelná zešikmená pánev a vybočený bok. Svalový tonus se ještě více oslabil a prohloubilo se špatné držení těla. Po psychické stránce se u něj výrazně zhoršily stavy paniky, strachu a úzkosti. Nemůže být chvíli sám, neustále se ujišťuje o přítomnosti jiné známe osoby.

Nyní nutně potřebuje kvalitní rehabilitační péči, která zlepší jeho poúrazový stav, posune ho ve fyzické kondici, ale zároveň mu pomůže v lepší soběstačnosti a sebeobsluze, což ho učiní šťastnějším a spokojenějším.
Dejte Vojtíškovi svou energii, ať se může jeho stav zlepšovat. Děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality