Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Mariánek, 4 roky

Kombinované postižení
Potřebná částka 33 079 Kč
Doplatek kočárku

Těhotenství bylo u maminky úplně v pořádku. A ikdyž byl porod v řádném termínu, byl přímo dramatický. Došlo při něm k velkému a trvalému poškození mozku malého Mariánka. Přidaly se k tomu ještě epileptické záchvaty. Lékaři miminku nakonec diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a to spastickou formu. A dále také epilepsii, Westův syndrom, refluxní chorobu jícnu a mikrocefalii.

Dodnes je maminka přesvědčena, že měli lékaři zvolit císařský řez. Bohužel k tomu nedošlo a pro všechny v rodině to byl skutečně obrovský šok. Proto maminka s Mariánkem hned od narození rehabilituje a pevně věří, že se bude chlapečkův stav zlepšovat.

Mariánkovi jsou letos čtyři roky, nechodí, nesedí, nemluví, trpí hlubokou mentální retardací, poruchami vidění a poruchou příjmu potravy. Díky svalovým spasmám nohou musí Mariánek nosit rehabilitační dlahy na nožičky. Od lékařů dostává do nožiček také botox (BTX), který mu pomáhá v pohybu a ulevuje od bolestí. Všechno jídlo dostává Mariánek mixované. Jeho stav je tak vážný, že musí používat už nyní polohovací zařízení. Potřebuje také speciální zdravotní kočárek, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna celý.

Rodiče o malého Mariánka pečují 24 hodin denně, tento režim je pro ně nesmírně vyčerpávající. Přesto se svému chlapečkovi snaží dávat co nejvíc lásky jde. Pevně věří, že se uvnitř bezbranného tělíčka skrývá malý andílek, který vnímá každý krásný okamžik, který s rodiči stráví.
Dejte tomuto malému chlapci svou energii. Po naplnění 100 % mu doplatíme specializovaný vozíček, díky kterému se mohou společně vydávat na další výlety a poznávat tak další krásná místa.

Celý příběh

Anetka, 11 let

Oboustranně neslyšící
Potřebná částka 33 216 Kč
Doplatek kochleárního implantátu Nucleus 7

Anetka při předčasném narození vážila pouhých 870 g a svůj život si doslova vybojovala. Především kvůli řadě operací, které má již za sebou.

V devíti měsících její láskyplnná rodina zjistila, že je Anetka přestává pozorovat a i úplně vnímat. Bylo to krátce po tom, co prodělala těžký zápal plic. Navštívili proto několik lékařů, kde se nakonec dozvěděli, že z neznámých příčin oboustranně ohluchla. Lékaři zkoumali, zda by mohlo jít o genetickou vadu, ale nepřišli na nic. Nakonec Anetce na levé ucho voperovali implantát. Ten má již desátým rokem a jedná se o velmi starý model.

Dnes, již jedenáctiletá slečna, neslyší ani na jedno ucho, přesto navštěvuje sportovní základní školu, zaměřenou na plavání. Anetka je velmi nadaná na sporty a plavání přímo miluje. Školu reprezentuje také v běhu.
Po deseti letech má nárok na výměnu implantátu s doplatkem. Doplatek se odvíjí od zvoleného typu. Anetce by nejvíc vyhovoval typ Nucleus 7, s aqua sadou. Ten bude fungovat i pro sporty a plavání. Každého pochopitelně moc mrzí, že už není fyziologicky možná operaci, při které by Anetce voperovali implantáty na obě uši.

Aby mohla dostat nový implantát alespoň na jedno ucho, rodiče pro Anetku musí nastřádat peníze na doplatek. Pro celou rodinu je to neřešitelný problém. Její maminka je s dcerkou doma, každý den se pilně spolu učí a pomáhá jí, aby mohla nadále navštěvovat běžnou základní školu. A tak se rodina snaží vyjít pouze z platu tatínka. Proto moc prosí všechny uživatele o energii, která jim potřebný doplatek zajistí. Bez nového implantátu by se mohlo stát, že by Anetka nemusela slyšet ani na to jedno ucho. A když se to povede, Anetka poprvé v životě uslyší v bazénu svého plavčíka a i své spolužáky. Děkujeme, že se také zapojíte!

Celý příběh

Tomášek, 7 let

Kombinované postižení
Potřebná částka 19 365 Kč
Specializované kompenzační a rehabilitační pomůcky

Otevřít galerii

Když se měl Tomášek narodit, zvažovali lékaři císařský řez. Nakonec se ale rozhodli pro přirozený porod. Ten však byl velmi komplikovaný jak pro maminku, tak pro chlapečka. Chvíli byl bez kyslíku, dokonce došlo i ke krvácení do mozku. Život malého Tomáška byl ohrožený. Nakonec se maminka dozvěděla, že její syn prodělal pravostrannou hemiparézu, tedy částečné ochrnutí těla, což často způsobuje právě krvácení do mozku.

V nemocnici strávil chlapeček s maminkou celý měsíc a v průběhu prvního roku měli vlastně domovy dva – jeden nemocniční a druhý ten skutečný. Problémy při porodu způsobily Tomáškovi mnohé zdravotní komplikace, které lékaři shrnuli pod diagnózu dětská mozková obrna. Trpí epileptickými záchvaty, má problémy s pohybem, dýcháním, na jedno ouško špatně slyší, má vadu očíček, různé alergie, atopický ekzém i časté průduškové nemoci.

O Tomáška se maminka stará celý den. Navštěvuje s ním rehabilitační centrum Hájek, kde je chlapeček velmi spokojený a vždy je vidět velký pokrok, který ve svém vývoji udělá. Pravidelně s ním cvičí Bobathovou a Vojtovou metodou, aby ho motivovala k pohybu. Dýchání mu usnadňuje inhalátor, užívá řadu léků a pravidelně dojíždí ke specialistům do motolské nemocnice v Praze.
Tomášek se rád směje, je hravý a potěší ho třeba jenom jízda výtahem nebo jízda v kočárku. Maminka ho musí krmit, protože sám se nenají, ale trénují držení lžičky, nechodí, a tak se po zemi pohybuje plazením. Rodiče mají radost z každého, třeba i nepatrného pokroku.

Tomášek pro své stálé zlepšování potřebuje mnoho kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, na které již rodinný rozpočet bohužel nedostahuje. Proto prosíme všechny naše uživatele, aby se také zapojili do plnění energií. Společně mu můžeme vše potřebné zajistit, děkujeme!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality