Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

18 300 000 Kč věnováno od roku 2011

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně. Jakmile se žárovka naplní, konkrétní pomoc zrealizujeme.

Jsme dlouhodobým partnerem o.p.s. Život dětem. Jak hlasovat zde.

Jak hlasovat

  • Darování energie vzniká kliknutím na tlačítko „Dát energii“ u jednoho z uvedených příběhů dětí.
  • Dárce může podpořit jeden příběh pouze 1x denně.
  • Každý den je možné dát energii jinému příběhu.
  • Jeden klik má hodnotu 0,005 % energie potřebné k naplnění energie celého příběhu.
  • Darování energie trvá až do odvolání ze strany Bohemia Energy.
  • Každý příběh, který získá 100 % energie, bude společností Bohemia Energy podpořen v plné výši.
  • Bohemia Energy si vyhrazuje právo pravidla darování energie měnit, přerušit či ukončit.
  • Podpořené příběhy dětí budou zveřejněny na stránce www.energiedetem.cz.

Šárinka, 14 let

Dětská mozková obrna
Potřebná částka 15 840 Kč
Doplatek kočárku Medicco

Zjištění, že se mamince narodí dvojčátka Filípek a Šárinka, byla ta nejlepší zpráva, kterou si kdy dovedla představit. Až do osmého měsíce těhotenství se zdálo, že bude vše jako obvykle. Maminka šla dokonce v 35. týdnu těhotenství sama do porodnice, kdyby začal předčasný porod, který bývá u dvojčat častý. Nakonec porodila spontánně v 37. týdnu.

Den, před odchodem domů, se mamince stala zvláštní událost, která Šárku poznamenala na celý její život. Malá Šárka neměla ani dvě kila, proto byla sestřičkami po kojení dokrmována. Bohužel ji však nenechaly odříhnout. Po chvíli bylo vidět, že se děťátko dusí. Sestřičky ihned začaly s panem doktorem jednat, který nechal Šárku připojit na přístroje. Ultrazvuk nakonec ukázal “výpadky mozkové tkáně”, jak bylo uvedeno ve zprávě.

Jakmile maminka s malou Šárkou přišla domů, začala cvičit Vojtovu metodu, i 6x denně. Pro tak malé děťátko to byl velký šok, proto u toho hodně plakala a následně její dvojčátko Filípek také. Na psychickém stavu rodiny nepřispěl ani fakt, že od nich jejich tatínek odešel. Maminka se psychicky zhroutila, proto se o děti začaly starat jejich babička a maminčina sestra.

Statečné Šárce je nyní 13 let a je kvadruplegička. Díky dětské mozkové obrně nemluví a komunikuje se svým okolím pouze pomocí očního kontaktu. Její maminka jí moc dobře rozumí a proto s ní komunikuje jako s jejím zdravým bratříčkem Filipem.

Jak postupně Šárka roste, přestává jí stačit její stávající vozíček. V MHD po Brně to ještě jde, ale při jakýchkoliv delších výletech spíš trpí. Proto s ní maminka už neabsolvuje tolik návštěv u babičky na Slovensku, kterou má tolik ráda. Ráda by jí zakoupila vozíček nový, avšak ho zdravotní pojišťovny neproplácí celý. S doplatkem můžeme mamince společně pomoci. Věnujte milé Šárce svou energii a při naplnění 100 % jí vozíček doplatíme. Děkujeme, že se také zapojíte.

Celý příběh

Mariánek, 4 roky

Kombinované postižení
Potřebná částka 33 079 Kč
Doplatek kočárku

Těhotenství bylo u maminky úplně v pořádku. A ikdyž byl porod v řádném termínu, byl přímo dramatický. Došlo při něm k velkému a trvalému poškození mozku malého Mariánka. Přidaly se k tomu ještě epileptické záchvaty. Lékaři miminku nakonec diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a to spastickou formu. A dále také epilepsii, Westův syndrom, refluxní chorobu jícnu a mikrocefalii.

Dodnes je maminka přesvědčena, že měli lékaři zvolit císařský řez. Bohužel k tomu nedošlo a pro všechny v rodině to byl skutečně obrovský šok. Proto maminka s Mariánkem hned od narození rehabilituje a pevně věří, že se bude chlapečkův stav zlepšovat.

Mariánkovi jsou letos čtyři roky, nechodí, nesedí, nemluví, trpí hlubokou mentální retardací, poruchami vidění a poruchou příjmu potravy. Díky svalovým spasmám nohou musí Mariánek nosit rehabilitační dlahy na nožičky. Od lékařů dostává do nožiček také botox (BTX), který mu pomáhá v pohybu a ulevuje od bolestí. Všechno jídlo dostává Mariánek mixované. Jeho stav je tak vážný, že musí používat už nyní polohovací zařízení. Potřebuje také speciální zdravotní kočárek, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna celý.

Rodiče o malého Mariánka pečují 24 hodin denně, tento režim je pro ně nesmírně vyčerpávající. Přesto se svému chlapečkovi snaží dávat co nejvíc lásky jde. Pevně věří, že se uvnitř bezbranného tělíčka skrývá malý andílek, který vnímá každý krásný okamžik, který s rodiči stráví.
Dejte tomuto malému chlapci svou energii. Po naplnění 100 % mu doplatíme specializovaný vozíček, díky kterému se mohou společně vydávat na další výlety a poznávat tak další krásná místa.

Celý příběh

Anetka, 11 let

Oboustranně neslyšící
Potřebná částka 33 216 Kč
Doplatek kochleárního implantátu Nucleus 7

Anetka při předčasném narození vážila pouhých 870 g a svůj život si doslova vybojovala. Především kvůli řadě operací, které má již za sebou.

V devíti měsících její láskyplnná rodina zjistila, že je Anetka přestává pozorovat a i úplně vnímat. Bylo to krátce po tom, co prodělala těžký zápal plic. Navštívili proto několik lékařů, kde se nakonec dozvěděli, že z neznámých příčin oboustranně ohluchla. Lékaři zkoumali, zda by mohlo jít o genetickou vadu, ale nepřišli na nic. Nakonec Anetce na levé ucho voperovali implantát. Ten má již desátým rokem a jedná se o velmi starý model.

Dnes, již jedenáctiletá slečna, neslyší ani na jedno ucho, přesto navštěvuje sportovní základní školu, zaměřenou na plavání. Anetka je velmi nadaná na sporty a plavání přímo miluje. Školu reprezentuje také v běhu.
Po deseti letech má nárok na výměnu implantátu s doplatkem. Doplatek se odvíjí od zvoleného typu. Anetce by nejvíc vyhovoval typ Nucleus 7, s aqua sadou. Ten bude fungovat i pro sporty a plavání. Každého pochopitelně moc mrzí, že už není fyziologicky možná operaci, při které by Anetce voperovali implantáty na obě uši.

Aby mohla dostat nový implantát alespoň na jedno ucho, rodiče pro Anetku musí nastřádat peníze na doplatek. Pro celou rodinu je to neřešitelný problém. Její maminka je s dcerkou doma, každý den se pilně spolu učí a pomáhá jí, aby mohla nadále navštěvovat běžnou základní školu. A tak se rodina snaží vyjít pouze z platu tatínka. Proto moc prosí všechny uživatele o energii, která jim potřebný doplatek zajistí. Bez nového implantátu by se mohlo stát, že by Anetka nemusela slyšet ani na to jedno ucho. A když se to povede, Anetka poprvé v životě uslyší v bazénu svého plavčíka a i své spolužáky. Děkujeme, že se také zapojíte!

Celý příběh

Chcete sami finančně pomoci?

Všem dětem zapojených do projektu Energie dětem můžete pomoci také zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 7777.

Věnujeme energii těmto projektům

Aktuality