Energie dětem

Život bez energie si nedokážeme představit, stejně jako si nedovedeme představit budoucnost bez našich dětí. To si uvědomujeme i my, a proto naši energii v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřujeme především na pomoc a podporu dětí.

Pojďme dát společně energii dětem. Stačí ke konkrétnímu příběhu dát energii 1x denně.

24 925 000 Kč věnovali jsme

Aktuality

Péťa právě získal ABA terapie na celý rok 2021

Péťa právě získal ABA terapie na rok 2021, které tolik potřebuje pro další vývoj a šanci na lepší život. Jsme nesmírně vděčni všem, kdo také dal svou energii tomuto chlapci.

Na první pohled vypadá Péťa jako zdravý kluk. Už jako miminko postupně ztrácel oční kontakt s okolím a nereagoval na okolní zvuky. Postupem času se opožďoval vývoj. Série vyšetření ukázala, že chlapec trpí autismem, mentální retardací, makrocefalií a opožděným vývojem řeči. Celý příběh najdete zde.

Tadeášek právě získal 100 % potřebných hlasů, proto ho můžeme poslat na neurorehabilitace

Tadeášek se měl narodit zdravý a bez komplikací. Po velmi náročném porodu se nakonec narodil ve 29. týdnu těhotenství. Po krátkém pobytu v inkubátoru absolvoval operaci srdíčka v Motole. Poté následovalo zjištění mikrodelečního syndromu a epilepsie. Celý jeho příběh najdete zde.

Chlapec momentálně není schopný sám nesedět a mluvit. K jeho dalšímu vývoji tak potřebuje absolvovat neurorehabilitace v Klimkovicích - Reha Motion, na které ho nyní můžeme poslat. Děkujeme všem, kdo dal Tádíkovi svou energii! 

Deniska právě získala potřebné hlasy, proto jsme jí proplatili hiporehabilitační pobyt

Deniska má řadu vývojových vad, těžkou mentální retardaci, hypotonii svalů, epilepsii, těžkou mikricefálii, napojený PEG a přes noc je napojena na výživovou pumpu. Rodiče s holčičkou denně rehabilitují a pečují o ní. Co nejvíc se snaží, aby svůj život prožila jen v lásce a klidu.

Teď s ní navíc mohou absolvovat hiporehabilitační pobyt, který jí tolik pomáhá posilovat vnitřní svaly. Děkujeme všem uživatelům, kteří věnovali svou energii této malé bojovnici. Celý její příběh najdete zde.

Petruška může absolvovat specializované neurorehabilitace

Děkujeme všem našim uživatelům, kteří dali svou energii malé Petrušce. Díky vám teď může absolvovat specializované neurorehabilitace. Její nová maminka pevně věří, že jí dopomohou ke splnění jednoho velkého snu. Ráda by, aby jednou k ní Petruška došla sama a řekla jí to krásné slůvko “máma”.

Petruška se narodila drogově závislé matce, která neudala ani otce a dceru vlastně nechtěla. Po komplikovaném porodu byla navíc chvíli bez kyslíku. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou, konkrétně se svalovou dystonií. Celý její příběh najdete zde.

Davídek může doma rehabilitovat na speciálním stole

Rodina malého Davídka, který před nedávnem od vás získal 100 % potřebné energie, teď získala tolik potřebný Vojtův stůl, který rodině velkým způsobem usnadní domácí rehabilitace. 

Celý chlapcův příběh najdete zde. Přečtěte si také poděkování, které patří jen vám, našim uživatelům:
Dobrý den, touto cestou bychom Vám všem v Bohemia Energy chtěli velice poděkovat za finanční dar. Je to pro celou rodinu opravdu veliká úleva a obzvlášť pro Davídka. Stůl máme týden doma a Davídek poctivě cvičí a prvně v životě se u cvičení i směje a vůbec se nevzteká. Nikdy vám nebudeme moci dostatečně poděkovat, ale posíláme alespoň fotky, aby jste viděli, jaký je Davídek šikulka a jaké dělá pokroky. A jen díky vám budou pokroky jen přibývat. Děkujeme, rodiče Davídka.

Matýsek získal 100 % potřebné energie a posíláme ho na individuální cvičení

Matýsek, který trpí dětským autismem s dysfázií řeči nyní získal 100 % potřebné energie a proto ho můžeme společně poslat na individuální cvičení, které tolik potřebuje. Každá terapie ho posouvá o kus dopředu v jeho fyzickém i psychickém vývoji. 

Ve dvou letech totiž spadl ze čtyřmetrové výšky, následně přestal žvatlat a začal se uzavírat před ostatní lidmi. Některé přijímá, jiné odmítá. Celý jeho příběh najdete zde. Děkujeme všem, kdo dal Matýskovi svou energii! 

Viktorka pro svůj vývoj získala individuální cvičení

Viktorka právě získala 100 % potřebné energie, proto jí můžeme poslat na individuální cvičení, které nutně potřebuje pro svůj vývoj. Celý její příběh najdete zde. Děkujeme všem uživatelům, kteří dali svou energii právě malé Viktorce. 

Verunka získala tolik potřebné chodítko Crocodile

Verunka trpí syndromem Dravetové - farmakorezistentní epilepsie, který se projevuje častými záchvaty. Ty se bohužel nedaří kompenzovat léky. Holčička je na úrovni ročního dítěte, nemluví, nechodí a občas stojí na nožičkách za pomoci rodičů.

Nyní získala tolik potřebné chodítko Crocodile. To nabídne holčičce jiné možnosti, jiný pohled na svět a hlavně bude obrovskou pomocí pro rodiče, jelikož je fyzicky náročné ji stále nosit a držet na nožičkách. Děkujeme všem, kdo dal svou energii Verunce. Celý její příběh najdete zde.

Davídkovi jsme zaplatili Vojtův stůl na rehabilitace

Davídek právě získal 100 % potřebné energie a proto jsme mu zaplatili Vojtův stůl na rehabilitace, který tolik potřeboval. Hned po narození totiž podstoupil řadu operací. Lékaři mu diagnostikovali hned několik diagnóz.

Ty nejzávažnější jsou DMO, Westův syndrom, porucha polykání, centrální porucha zraku a další. Celá péče o nemocného chlapce je nesmírně psychicky i fyzicky náročná. Celý jeho příběh najdete zde. Děkujeme všem, kdo se zapojil do přidávání energie... 

Malému Davídkovi jsme proplatili sluchadla SKY

Malý Davídek získal 100 % potřebné energie, proto jsme mu proplatili sluchadla SKY. Děkujeme všem, kdo se zapojil. 

Čtyřletý chlapec trpí oboustrannou nedoslýchavostí, se kterou se již narodil. Přesto mu v porodnici neudělali měření otoakustických emisí. Momentálně chlapec nemluví, na hřišti s cizími dětmi nekomunikuje a ony s ním také ne a cizího kolektivu se straní. Celý příběh můžete najít zde.

Barunce jsme doplatili pohybové terapie v Klimkovicích

Barunce se naplnila žárovka na 100 % a proto jsme jí doplatili pohybové terapie v Klimkovicích. Ty jí pomohou s kombinovaným postižením, kterým trpí.

Holčička to neměla jednoduché již odmala, ve třech měsících dostala brýle se šesti dioptriemi, od necelého roku už měla za sebou okluzní terapii a 2 operace. Barunčiným velkým snem je jezdit na kole jako ostatní děti a k tomu jí mohou dopomoci specializované rehabilitace. Celý její příběh najdete zde.

Malá Adrianka získala neurorehabilitační program TheraSuit

Malá Adrianka získala neurorehabilitační program TheraSuit. Děkujeme všem uživatelům, kteří se zapojili a dali této čtyřleté holčičce svou energii. 

Adrianka od svých třech měsíců pravidelně rehabilituje s Therasuit, chodí na logopedii a doma s rodiči cvičí Vojtovu metodu a Bobath koncept. Momentálně stále neovládá motoriku, nemluví a s oporou se postaví a udělá pár krůčků. Věříme, že jí neurorehabilitační program opět posune dál a zlepší její vývoj. Na její příběh se můžete podívat zde.

Malý Jáchymek absolvoval tolik potřebné neurorehabilitace

Malý Jáchymek, který získal 100 % potřebné energie již absolvoval tolik potřebné neurorehabilitace. Podívejte se, jak skvěle mu to šlo. Celý chlapcův příběh najdete zde. Teď má celá rodina obrovskou radost, že jejich vysněný chlapeček se opět může posunul ve vývoji kupředu. Poděkování od maminky, které patří vám všem:

Dobrý deň,
chceme sa moc poďakovať za vašu podporu pre nášho syna Jáchyma. V prílohe posielam fotky s darovaním šekom a i fotky z neurorehabilitácie, ktorú sme z príspevku hradili. Súhlasíme, aby fotky boli zverejnené na vašom webe.
Ďakujeme Juráňoví

Janískovi jsme doplatili kočárek Stingray a speciální židličku

Malému Janískovi jsme doplatili kočárek Stingray a speciální židličku, kterou si jeho rodina nemohla finančně dovolit. Děkujeme všem, kdo dal svou energii tomuto malému chlapečkovi.

Již první měsíce Janískova života napovídaly, že se s ním něco děje. Byl plačtivý, neustále napnutý a nespokojený. Týden před Vánocemi podstoupil magnetickou rezonanci a tehdy se celé rodině život otočil vzhůru nohama. Diagnóza byla velmi krutá - dětská mozková obrna. Celý příběh najdete zde.

Jáchymek může absolvovat tolik potřebné intenzivní rehabilitace

Malému Jáchymkovi jsme proplatili tolik potřebné intenzivní rehabilitace, které jeho fyzický i psychický stav posunou velkým krokem kupředu. Děkujeme všem, kdo přidal svou energii. 

Samotné narození Jáchymka bylo bezproblémové, následovalo však nespočet vyšetřeních a uvedení do umělého spánku. Teď je chlapec na úrovni 3 měsíčního dítěte a neobejde se bez pomoci rodičů, kteří mu dávají tolik lásky, co to jen jde. Celý příběh najdete zde.

Matýsek s autismem a těžkým ADHD získal ozdravný pobyt u moře

Děkujeme všem našim uživatelům, kteří dali svou energii Matýskovi. Díky vám jsme ho mohli poslat na ozdravný pobyt u moře, který mu tolik pomáhá s jeho onemocněním.

Matýsek je autista; má těžké ADHD; poruchu pozornosti; vývojovou vadu artikulace, motorických funkcí a poruchu řeči. Často trpí laryngitidou a silnou sennou rýmou. Bydlí navíc v oblasti se špatnými rozptylovými podmínkami. Proto potřebuje absolvovat ozdravný pobyt. Celý jeho příběh najdete zde.

Terezka je opět blíž k vytouženému cíli k plnohodnotnému životu

Terezka se spinální svalovou atrofií (SMA), II. typu od vás získala 100 % potřebné energie k tomu, abychom ji mohli koupit intenzivní rehabilitační program na 3 týdny. Děkujeme všem, kdo dal této holčičce dal svou energii, díky vám je opět blíž k vytouženému cíli k plnohodnotnému životu. Celý její příběh najdete zde.

Standík s DMO získal potřebný ozdravný pobyt u moře, který mu pomůže s jeho imunitou

Standík, který se narodil předčasně ve 26. týdnu a s krvácením do mozku, teď získal 100 % energie a můžeme mu zakoupit ozdravný pobyt u moře, který mu tolik pomáhá. Děkujeme všem návštěvníkův našeho webu, kteří mu dali svou energii.

Chlapeček trpí DMO, nesedí a nechodí. Běžnou školku navštěvuje se specializovaným asistentem, který mu pomáhá s denními věcmi. Kvůli oslabené imunitě potřebuje absolvovat získaný ozdravný pobyt. Celý Standíkův příběh najdete zde.

Kubíček s kombinovaným onemocněním získal intenzivní rehabilitace, které mu tolik pomáhají

Kubíček má vývojovou vadu, se kterou úspěšně bojuje. Díky vám všem, kdo mu dal svou energii, teď může absolvovat specializované intenzivní rehabilitace, které jsou pro rodinu tolik finančně náročné. Moc se těšíme na Kubíčkův úsměv, jak se mu bude dál dařit. Celý jeho příběh najdete zde.

Martínek získal 100 % energie a proto jsme mu zakoupili rehabilitace M.A.C. Integrated

Martínek, který trpí strabismem, hypotonií a následnou vývojovou dysfazií získal rehabilitace M.A.C. Integrated, které mu pomohou s jeho vývojem. Děkujeme všem uživatelům, kteří dali svou energii malému Martínkovi. 

Strabismus úspěšně korigují okluzí a brýlemi, přesto chlapeček stále nemluví a jeho PMV je celkově opožděný. Celý Martínkův příběh najdete zde.

Kubík s DMO získal speciální jednolůžkovou postel

Kubík, který trpí DMO, získal 100 % potřebné energie a tak jsme mu pořídili tolik potřebnou jednolůžkovou postel s vysokou ohrádkou. Tuto pomoc jsme realizovali prostřednictvím o.p.s. Život dětem. 

Při narození Kuby nenasvědčovalo nic tomu, že jednou bude trpět dětskou mozkovou obrnou. Od začátku svého života však pravidelně rehabilituje a dělá skutečně velké pokroky ve vývoji. Pro celou rodinu to je o neztrácení naděje a o radosti z každého pokroku a chvíle s jejich vytouženým chlapečkem. Celý příběh tohoto malého bojovníka najdete zde.

Leničce jsme doplatili tolik potřebný kočárek

Díky všem našim uživatelům má teď rodina opět o jednu starost méně. Děkujeme všem, kdo dal svou energii této milé slečně. Mohli jsme jí tak doplatit kočárek CORZO Xcountry.

Už když se Lenička narodila, bylo vidět, že bude jiná než ostatní děti, protože nezvedala vůbec hlavičku. Po náročném cvičení Vojtovy metody a intenzivních rehabilitací to vypadalo, že má Lenka vše za sebou. Zkomplikoval to zánět jícnu, následná operace a hospitalizace. Celý příběh vyústil v kombinovaném postižení a velkou starost pro celou rodinu. Příběh Lenky najdete přímo zde.

Vojtíškovi jsme doplatili polohovací zařízení Leckey

Děkujeme všem uživatelům, kteří další Vojtovi svou energii. Díky vám všem jsme mu mohli doplatit polohovací zařízení Leckey, které tolik potřeboval.

Vojtíškovi se díky oslabené imunitě dostal do mozku vir, který mu zapříčinil Herpetickou Meningoencefalitidu. Následky nemoci si nese po zbytek života. Nyní může jen ležet, spinkat a papat. Jeho láskyplná rodina se mu snaží jakkoliv pomáhat. Celý příběh najdete přímo zde.

Terezka získala intenzivní rehabilitace

Terezka, která se narodila velkým zázrakem, získala intenzivní rehabilitace, které tolik potřebovala. Děkujeme všem, kdo dal svou energii této krásné holčičce.

Terezka trpí dětskou mozkovou obrnou a prognózy říkaly, že bude navždy upoutána na lůžku nebo na invalidním vozíku. Přesto se nikdo nevzdal a bojuje. Celý, velmi hluboký příběh najdete přímo zde.

Verunka získala tolik potřebný zdravotní a ošetřující materiál

Velmi statečná Verunka,  která to neměla lehké už od narození, získala tolik potřebný zdravotní a ošetřující materiál. Po dlouhém vyšetření bylo objeveno, že holčička nemá správně vyvinutý nervový systém tlustého a tenkého střeva, a tak jí střeva vlastně nefungovala. Celý příběh této holčičky najdete zde. Děkujeme všem, kdo se zapojil do sbírání energie!

Honzík získal zdravotní kočárek OTTO BOCK

Honzíkovi, který trpí kombinovaným postižením, jste pomohli získat zdravotní kočárek OTTO BOCK. Děkujeme všem, kdo dopomohl k jeho 100 procentům potřebné energie!

Tomuto usměvavému chlapci zjistili velice vzácnou genetickou vadu, kterou v ČR mají pouze 3 chlapečci a také navíc epilepsii. Chlapeček nemluví, papá jen kojeneckou stravu, otočí se pouze na bok a na bříško, o ruce se neopře, nesedí, neleze, nevezme si hračku. Ještě má za sebou operaci očí. Celý jeho příběh najdete přímo zde.

Jindříšek získal rehabilitace v Klimkovicích

Děkujeme všem našim uživatelům, kteří dali svou energii Jindříškovi. Díky vám všem jsme mu mohli zakoupit rehabilitace v Klimkovicích, které jeho stav rapidně zlepší. 

Tento zvídavý kluk neměl start do života vůbec jednoduchý. Po těžké komplikaci, při které se mu jedna z pupečníkových cév ucpala krevní sraženinou, dlouhých deset minut bojoval o život. Celý příběh najdete zde.

Davídek s duchennovou dystrofií získal rehabilitační tříkolku Safari

Nový rok začínáme skvělou zprávou a to pomocí pro pětiletého Davídka, který trpí duchennovou dystrofií. Díky energii našich uživatelů získal tento velký bojovník rehabilitační tříkolku Safari. Jde o velmi vhodný doplněk ke stávajícím rehabilitacím a domácímu cvičení, co mu velmi pomáhá ve vývoji. Děkujeme všem, kdo dal Davídkovi svou energii, celý jeho příběh najdete zde.

Nikolka získala intenzivní rehabilitace

Nikolka má vrozené poškození mozku a je na úrovni pětiměsíčního dítěte. Získala teď 100 % potřebné energie a tak jsme jí zakoupili intenzivní rehabilitace, které jí tolik pomáhají ve vývoji. Děkujeme všem, kdo dal této holčičce svou energii.

Niki je prakticky nepohyblivá, nemluví, motoriku nemá skoro žádnou. Za to má svá dorozumívací gesta a vždy dovede potěšit svým úsměvem. Celý příběh najdete zde.

Hezké poděkování, od maminky malého Marečka, kterému jsme uhradili rehabilitace v Arcadě

Mám pro vás moc hezké poděkování, od maminky malého Marečka, kterému jsme uhradili rehabilitace v Arcadě, které patří všem, kdo dal Marečkovi svou energii.

Vážení, 
touto cestou si Vám dovoluji zaslat fotografie mého syna Marečka Baďury, který prostřednictvím nadace Život dětem a společnosti Bohemia Energy získal finanční prostředky na cvičení v neurorehabilitačním centru Arcada Ostrava. Zároveň se omlouvám za časové prodlení s odesláním fotografie, darovací certifikát na nás čekal doma po měsíčním pobytu v lázních.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem dárcům, kteří Marečkovi přispěli na cvičení v neurorehabilitačním centru Arcada Ostrava. Mareček zde poctivě cvičí dvě hodiny týdně. Při cvičení někdy ukápne i slzička, ale je to pro dobrou věc.Mareček se hodně zlepšil v oblasti držení těla a stability, intenzivně posiluje nemocnou ruku, i ta se hodně zlepšila. Mareček ji nemá již tak zatuhlou a dokáže jí i pořádně natáhnout. 

Ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc.
Mareček s rodinou

Štěpánek získal doplatek vozíku Zippie youngster

Štěpánkovi chybí spojení mezi pravou a levou hemisférou. Má problémy s pohybem, se zrakem, epileptické záchvaty a mentální retardaci. Podle lékařů se dožije maximálně třiceti let. Jeho rodiče se nevzdávají a dopřávají svému chlapci co nejhezčí život. K němu mu pomáhá také vozík Zippie youngster, který jsme mu teď doplatili díky vaší pomoci. Celý Štěpánkův příběh najdete zde. Děkujeme všem, kdo dal svou energii tomuto milému chlapci. 

Rodičům Vojtíška jsme předali šek k ambulantnímu cvičení chlapce

Vojtíšek, který od narození rehabilituje a navštěvuje speciální logopedickou třídu a různé terapie, od vás získal 100 % potřebné energie. Proto nyní může absolvovat ambulantní cvičení, které mu pomůže ve fyzickém i psychickém vývoji. Přečtěte si také poděkování od maminky, které patří vám. Celý Vojtíškův příběh najdete zde

Velice Vám děkujeme za vynaloženou energii směrem k našemu Vojtíškovi :-) Děkujeme za podporu a finanční dar, kterým můžeme hradit terapie prospěšné pro jeho vývoj. Přeji Vám mnoho úspěchů a spoustu potěšených dětí v rámci Vašich sbírek. S pozdravem, Maminka Martina.

Davídkovi jsme dali specializované neurorehabilitace AXON

Davídkovi, který trpí DMO a od svého narození je plně odkázaný na pomoc svých nejbližších, jsme zakoupili specializované neurorehabilitace na klinice AXON. Děkujeme všem návštěvníkům našich stránek, že dali svou energii tomuto usměvavému chlapci. 

Jeho rodiče zkouší s Davídkem dělat co nejvíc různých činností, aby prožil svůj život naplno. Patří mezi to různé druhy sportů a dále rehabilitace, které chlapce posouvají vždy o velký kus dopředu. Celý příběh najdete zde.

Lea a Honzík získávají osobní asistenci, kterou nutně potřebují

Šestiletá Lea a sedmiletý Honzík, kteří žijí v pětičlenné rodině s maminkou, tátou a nejstarším bráškou Matějem, získávají osobní asistenci, kterou nutně potřebují. Děkujeme všem, kdo dal svou energii těmto dětem.

Oba mají poruchu autistického spektra, nízko-funkční formu dětského autismu, těžkou mentální retardaci a Honzík ještě silné ADHD. Tuto pomocnou ruku potřebují nejen do školy a na učení, ale i na různé hry nebo jako doprovod k lékaři. Celý příběh najdete zde.

Honzík, trpící dětskou mozkovou obrnou, získal rehabilitační pobyt v Klimkovicích

Děkujeme všem, kdo dal svou energii malému Honzíkovi, trpící dětskou mozkovou obrnou. Nyní ho čeká rehabilitační pobyt v Klimkovicích, který ho posune zase o krok kupředu.

Honzíkův život začal náročným a komplikovaným porodem, kdy ho museli lékaři Honzíka oživovat. Došlo k vážnému poškození mozku. Následky si Honzík nese celý život. Má těžkou formu DMO, mikrocefálii, epilepsii, skoliózu a předčasnou pubertu. Celý jeho příběh najdete zde.

Majďa získal specializované rehabilitace v Arcadě

Malý Majďa získal specializované rehabilitace v Arcadě, protože se mu naplnilo jeho 100 % energie. Děkujeme všem, kdo dal svou energii tomuto malému hošíkovi.

Majďa trpí dětskou mozkovou obrnou, spojenou s dalším postižením. Například v pravé ručičce má přetrhané nervy a ta nebude nikdy funkční. A komunikovat se svým okolím může alespoň znakovou řečí. Celý příběh tohoto pětiletého chlapce najdete zde.

Vojtíšek získal specializované ambulantní cvičení

Vojtíšek od narození rehabilituje, navštěvuje speciální logopedickou třídu a dochází na různé terapie. V této době prodělal vážný úraz páteře a jeho psychický i fyzický stav se díky tomu rapidne zhoršil. Čím konkrétně Vojíšek trpí a celý jeho příběh najdete zde.

Pro zlepšení svého stavu nutně potřeboval absolvovat ambulantní cvičení. A nyní se mu naplnilo 100 % potřebné energie, proto jsme mu potřebné cvičení zakoupili. Děkujeme všem našim zákazníkům a uživatelům našeho webu, kteří dali svou energii Vojtíškovi. 

Šárinka získala potřebné rehabilitace, ty jí posunou dál

Malé Šárince jsme zakoupili velmi potřebné rehabilitace. Její zdravotní stav se posune rapidně kupředu. Děkujeme všem našim uživatelům kteří dali svou energii právě této usměvavé holčičce, která trpí spinální svalovou atrofií II. typu. Od doby zjištění diagnózy jí začal koloběh cvičení, posilování, rehabilitací, lázní a plno dalšího. Celý příběh najdete zde.

Matyášek získal intenzivní neurorehabilitace

Pětiletý Matyášek od nás získal intenzivní neurorehabilitace, které mu opět pomohou v jeho fyzickém i psychickém vývoji. Děkujeme všem našim podporovatelům, kteří se zapojili do přidávání energie!

Toto usměvavé a šťastné sluníčko má kombinované postižení. A každou rehabilitací se posune vpřed především jeho hrubá a jemná motorika, stabilita těla, chůze, postoj, rovnováha, podpora organizace mozku a plno dalšího. Celý Matyáškův příběh najdete zde.

Usměvavá Danielka získala rehabilitace, které nutně potřebovala

Usměvavá holčička se narodila s genetickou srdeční vadou. Až ve 14. měsíci se začaly dít zázraky a Danielka se začala postupně vyvíjet. Nyní je na úrovni ročního dítěte, udělá pár krůčků a umí říct asi 5 slov. V jejím vývoji jí pomáhají rehabilitace, které nutně potřebuje. Ty nyní získala, protože se jí naplnilo 100 % energie od vás. Celý Danielčin příběh najdete zde. Děkujeme všem, kdo se zapojil... 

Malý Tomášek získal specializované kompenzační a rehabilitační pomůcky

Tomášek potřeboval, pro zlepšení svého stavu, specializované kompenzační a rehabilitační pomůcky. Díky našich uživatelům a zákazníkům teď získal 100 % potřebné energie a tak jsme celou pomoc zajistili, prostřednictvím nadace Život dětem. Děkujeme všem, kdo se také zapojil.

Tento usměvavý chlapec trpí DMO, epileptickými záchvaty, má problémy s pohybem, dýcháním, na jedno ouško špatně slyší, má vadu očíček, alergie, atopický ekzém a i časté průduškové nemoci. Celý příběh najdete zde.

Malé Amálce jsme předali tolik potřebné rehabilitace

Amálka trpí kombinovaným onemocněním. Na konci března 2019 získala 100 % potřebné energie a proto jsme jí mohli zaplatit specializované neurorehabilitační cvičení Therasuit. A v této době je absolvovala a proto se její fyzický i psychický stav znatelně zlepšil.
Amálka to neměla jednoduché již od svého narození, kdy jí lékaři museli okamžitě rozdýchávat. Ve třech letech byla uvedena na čtyři dny do umělého spánku. Celý Amálčin příběh najdete zde.

Máme pro vás krásné poděkování od rodičů, kteří jsou vám, našim zákazníkům a uživatelům, velmi vděční:
Dobrý den, chtěli bychom moc poděkovat za proplacení intenzivní neurorehabilitace. Amálka na ni právě teď dochází a každý den poctivě 4 hodiny cvičí.Toto cvičení Amálce pomáhá, celkově ji zpevňuje a pomáhá ji v dalším rozvoji. Bez vaší podpory a pomoci bychom si to dovolit nemohli. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme krásné léto Amálka s rodiči.

Anetce jsme doplatili kochleární implantát Nucleus 7

Anetka získala 100 % potřebné energie. Proto jsme jí doplatili kochleární implantát Nucleus 7, který tolik potřebuje. Díky vám má konečně šanci, že poprvé uslyší v bazénu svého plavčíka a i své spolužáky.

Děkujeme všem, kdo věnoval svou energii této milé slečně. Při předčasném narození měla pouhých 870 g a svůj život si doslova vybojovala. Především kvůli řadě operací, které má již za sebou. Dnes neslyší ani na jedno ucho. I díky vám však bude mít tento příběh pozitivní konec. Více informací najdete zde.

Doplatili jsme Mariánkovi tolik potřebný kočárek

Mariánek získal potřebných 100 % energie a proto jsme mu doplatili kočárek, který už tolik potřeboval a který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna celý. Děkujeme všem našim uživatelům, kteří se do dávání energie zapojili!

Mariánkovi jsou letos čtyři roky, nechodí, nesedí, nemluví, trpí hlubokou mentální retardací, poruchami vidění a poruchou příjmu potravy. Rodiče mu dávají co nejvíc lásky jde. Pevně věří, že se uvnitř skrývá malý andílek, který vnímá každý krásný okamžik. Celý Mariánkův příběh najdete přímo zde

Šárka získala 100 % energie, proto jsme doplatili nový vozíček

13 letá Šárka, která je kvadruplegička a trpí DMO, získala 100 % energie. Proto jsme jí doplatili nový vozíček, který tolik potřebovala. Její maminka jí nemohla z rodinného rozpočtu zaplatit celý a ze stávajícího již vyrostla. Proto děkujeme všem uživatelům, kteří se na naplňování energií podíleli. Celý příběh této milé slečny najdete zde.

Matteo získal vysněného Boloňského psíka, fenku Ebi

Máme pro vás skvělé zprávy. Malý Matteo už má svého nového kamaráda, který mu pomáhá v jeho psychickém stavu, s depresemi, stavy úzkosti a s dalšími neduhy. Je to fenka boloňského psíka. Mattteo jí vymyslel jméno Ebi. Celý Matteův příběh najdete zde.

Přečtěte si také krásné poděkování od maminky, které patří vám. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na získání pejska pro Mattea. Věřím, že se jeho psychický stav opět zlepší. Teď už má svého vlastního terapeutického pomocníka doma a i když je to zatím psí miminko, už se s ním mazlí, hladí ho a to je dobrý začátek. Děkujeme! 

Malá Amálka získala neurorehabilitační cvičení Therasuit

Usměvavá Amálka, která trpí kombinovaným onemocněním, získala 100 % potřebné energie. Proto jsme jí mohli zaplatit specializované neurorehabilitační cvičení Therasuit. Díky těmto rehabilitacím se její fyzický i psychický stav vždy znatelně zlepší. Proto děkujeme všem uživatelům, kteří se, do získávání pomoci, zapojili.

Amálka to neměla jednoduché již od svého narození, kdy jí lékaři museli okamžitě rozdýchávat. Ve třech letech byla uvedena na čtyři dny do umělého spánku. Celý Amálčin příběh najdete zde.

Předali jsme malé Adélce dvoutýdenní intenzivní neurorehabilitace

Malé Adélce, která trpí mentální retardací, je emočně labilní, má výkyvy nálad se sebepoškozováním, poruchu spánku, nedoslýchavost, poruchu řeči a velké problémy s rovnováhou, jsme zakoupili tolik potřebné dvoutýdenní intenzivní neurorehabilitace Theratogs intenziv. Ty jí posunou o velký krok kupředu jak ve fyzickém, tak psychickém vývoji. Přečtěte si také celý její příběh, přímo zde.

Matteo získá boloňského psíka, který mu pomáhá

Díky vám získá malý Matteo nového kamaráda, který mu pomáhá v jeho psychickém stavu, s depresemi, stavy úzkosti a s dalšími neduhy. Prostřednictvím nadace Život dětem koupíme boloňského psíka, se kterým se chlapec setkává na canisterapii. Děkujeme všem, kdo se zapojil do přidávání energie. Celý Matteův příběh najdete zde.

Předali jsme vozíček pro malou Kačenku

Máme pro vás krásné poděkování od rodičů pětileté Kačenky, která získala 100 % energie na našem webu energiedetem.cz. Díky tomu jsme mohli malé holčičce zakoupit specializovaný vozíček Corzo X country, díky kterému teď může Kačenka absolvovat dlouhé výlety a poznávat krásná místa, která ještě neviděla. 

“Dnes nam dorazil kocarek pro Kacenku. Je uzasny, uz jsme ho i vyzkouseli. Jeste jednou moc dekujeme i zato ze jste nas vybrali do Projektu Energie dětem. Stale hlasujeme i pro ostatni deti. Kacenka si vybrala Mattea. Dekujeme a prejeme hezky den, rodina Mikesova.”


Kačenka trpí dětskou mozkovou obrnou a má díky tomu ochablé svalstvo trupu a nohou. Ještě nemá úplně vyhráno, nový vozíček jí ale velmi usnadní každodenní život. Děkujeme všem, kdo se zapojil! Celý příběh malé Kačenky si můžete přečíst zde.

Adélka získala dvoutýdenní intenzivní neurorehabilitace Theratogs intenziv

Děkujeme všem, kdo poskytnul svou energii malé Adélce. Ta díky vám může absolvovat tolik potřebné dvoutýdenní intenzivní neurorehabilitace Theratogs intenziv, která posune její stav opět o kus dopředu. Adálka má velké problémy s rovnováhou, trpí mentální retardací, je emočně labilní, má výkyvy nálad se sebepoškozováním, poruchu spánku, nedoslýchavost a poruchu řeči. Celý její příběh najdete přímo zde.

Kačence jsme zakoupili specializovaný vozíček Corzo X country

Kačenka, která trpí dětskou mozkovou obrnou a má díky tomu ochablé svalstvo trupu a nohou, se už konečně může vypravit na dlouhý výlet a poznat další krásná místa, která ještě neviděla. Díky vám se jí naplnilo 100 % její energie a, prostřednictvím nadace Život dětem, můžeme zakoupit specializovaný vozíček Corzo X country. Děkujeme všem, kdo se zapojil! Celý příběh malé Kačenky si můžete přečíst zde.

Charitativní snídani tentokrát připravilo naše vedení, výtěžek putoval Spolku Bajan

Lednovou charitativní snídani pro nás připravilo samotné vedení naší Bohemia Energy. Vybralo se neuvěřitelných 22 109 Kč a všichni zaměstnanci si skutečně moc pochutnali. Krásná částka putovala spolku Bajan, který se stará o staré a nemocné koně.

Projekt charitativních snídaní slouží pro přímou podporu konkrétní nadaci či projektu. To oddělení, který daný měsíc snídani připravuje, rozhodne, komu budeme všichni pomáhat. A zároveň společně ochutnáme zajímavé dobroty, které naši kolegové a kamarádi rádi jedí.

Malý Péťa získal kočárek PIPER Comfort

Malému Péťovi jsme zakoupili kočárek PIPER Comfort, který moc pomůže jak jemu, tak jeho mamince s manipulací. Péťova chůze je však velmi omezená, a tak potřebuje nezbytně pohodlný kočárek. Děkujeme každému, kdo také přidal svou energii.

Tento chlapec trpí vzácnou, velmi závažnou a dosud nevyléčitelnou chorobou - svalovou dystrofií. Při této kruté nemoci postupně a nenávratně ochabují svaly. Jeho rodiče se však nevzdávají. Celý Péťův příběh najdete zde.

Natálce jsme zajistili specializované rehabilitační terapie

Natálce jsme, díky vám, mohli zajistit specializované rehabilitační terapie v Sanatoriu Klimkovice, které tolik potřebovala a které jí vždy posunuly v jejím fyzickém i psychickém vývoji o velký kus dopředu. Děkujeme všem uživatelům, kteří Natálce věnovali svou energii.

Natálce je nyní 13 let, ale stále je to vlastně miminko. Nesedí, nemluví, neudrží hlavu a nosí pleny. Kratším frázím rozumí a umí dát najevo i nespokojenost. Má však svou vlastní mluvu. Celý její příběh najdete zde.

Lukášek od nás získal mechanický vozík

Lukášek od nás získal uhrazený mechanický vozík, který jsme mu pořídili díky vám. Děkujeme všem, kdo se zapojil do hlasování a dal Lukymu svou energii!


Lukášek se nechoval jako ostatní děti, neuměl překročit schod nebo obrubník. Po opravdu dlouhých vyšetřeních rodiče zjistili, že jejich vysněný syn trpí krutým, nevyléčitelným onemocněním. Celý jeho příběh najdete zde.

Přejeme vám co nejkrásnější Vánoce a především zdraví, lásku a štěstí v novém roce!

Děkujeme všem našim uživatelům, zákazníkům a dalším podporovatelům, kteří dávali svou energii dětem. 

Za rok 2018, společně s o.p.s. Život dětem, pomáháme 19 dětem, které potřebují naši pomoc. Především jde o úhradu zdravotních pomůcek jako vozíčky, kočárky a chodítka, o specializované rehabilitace, pobyty a operace, které posouvají vývoj těchto dětí kupředu. Společně však dáváme těmto dětem a jejich rodinám něco, co jen tak nedostanou - naději, že na svůj nelehký osud nejsou sami! Všechny příběhy si můžete připomenout přímo zde.

Přejeme vám co nejkrásnější Vánoce a především zdraví, lásku a štěstí v novém roce! ❤

Eliška od nás dostala úhradu specializované odborné asistenky

Eliška od nás dostala úhradu specializované odborné asistenky, bez které se neobejde. Ta jí bude pomáhat s každodenním životem, s cestami na rehabilitace, do školy, bude se s Elou učit a plno dalšího. Děkujeme všem našim zákazníkům a uživatelům, kteří pomohli získat 100 % potřebné energie. Díky vám všem jsme mohli Elišce pomoct, celý příběh si můžete přípomenout zde.

Ondráškovi jsme zakoupili specializované poslechové terapie AIT

Ondráškovi jsme zakoupili specializované poslechové terapie AIT, které speciálně trénují mozek, prostřednictvím upravené hudby. Když se Ondřej narodil, byl to naprosto zdravý chlapeček. Později se ukázalo, že příliš nemluvil a ani mu to nešlo. Při snaze něco vyslovit to vyznělo úplně jinak, než chtěl. Nakonec se úplně stáhnul, nechtěl mluvit vůbec, projevoval se zlostí a vztekem, spustil velký křik a lehal si na zem. Diagnóza zněla těžký dětský autismus. Celý Ondrův příběh najdete přímo zde.

Děkujeme všem, kdo Ondrovi věnoval svou energii. Jeho maminka se již moc těší, že díky specializovaným rehabilitacím se vývoj Ondráška posune opět o kus dál.

Třetí charitativní snídaní pomáháme 15 pejskům z rodinného útulku HOPE Praha

Prozatím poslední charitativní snídaně se uskutečnila 22. 11. 2018. Připravil ji tým Pasivního call centra. Celkový výtěžek dosáhl úžasných 14 838 korun. Ty budou pomáhat 15 pejskům z rodinného útulku HOPE Praha, kteří momentálně hledají novou rodinu.

Charitativní snídaně jsme zavedli proto, že naši kolegové se mohou napřímo zúčastnit pomoci potřebných projektů, které vidí ve svém okolí. Všichni naši zaměstnanci si navíc mohou sami zvolit, jak velkou částku na daný projekt věnují. Za ní pak mohou ochutnat různé dobroty, které jsou na snídani přichystány. Společně se moc těšíme, jakým dalším projektům opět pomůžeme.

Při druhé charitativní snídani se vybralo neuvěřitelných 20 001 korun

Druhou charitativní snídani připravil tým Telesales a konala se 25. 10. 2018. Tentokrát vybraná finanční částka pomůže dětem z Dětského domova Smolina. Vybralo se neuvěřitelných 20 001 Kč.

Charitativní snídaně spočívají v tom, že jakýkoliv tým může připravit pro své kolegy snídaňové dobroty a vždy si vybere, komu celý výtěžek věnuje. Ostatní zaměstnanci si pak kupují na co mají chuť a ochutnávají nové recepty, které jejich kolegové vymýšlí.

Zavedli jsme charitativní snídaně, které si získaly velký ohlas

Letos jsme ve firmě zavedli charitativní snídaně, které si získaly velký ohlas. Jakýkoliv tým může připravit pro své kolegy snídaňové dobroty. Zaměstnanci si kupují na co mají chuť a společně věnují vybrané finance projektu nebo nadaci, kterou vybere organizační tým snídaně.

První charitativní snídani, která se konala 5. 9. 2018, připravil tým Human Resources. Měla skutečně velký ohlas a všechny nás to mile nastartovalo pro tento projekt. Snědlo se úplně všechno a vybralo se celkem 11 760 Kč. Tato krásná částka putovala organizaci Smiling Crocodile, která pomáhá vážně nemocným dětem.

Vojtíškovi jsme zakoupili speciální rehabilitační program v Sanatoriu Klimkovice

Malému Vojtíškovi se naplnilo 100 % jeho energie a tak jsme mu zakoupili intenzivní denní léčebný program, cvičení Rehaklim v Sanatoriu Klimkovice, který dokáže zlepšovat především Vojtíškovy svaly a při minulých rehabilitacích ho to posunulo v psychomotorickém vývoji o kus dál. 

Vojta se už narodil s kombinovaným zdravotním postižením. Mezi jednu z jeho hlavních obtíží patří velmi špatná rovnováha a držení těla. 

„Zvládli jsme vyskočit nebo chůzi do schodů s oporou,“ říká jeho maminka, která se již těší, jak udělá její vysněný syn opět další krok kupředu. I proto děkujeme všem návštěvníkům našich stránek, kteří se do naplňování energie zapojili.

Naši zaměstnanci letos pro Černé koně vyjezdili rekordní částku 605 550 Kč

Do letošního interního projektu „Jezdíme pro Černé koně“ se zapojilo našich 49 zaměstnanců. Každý kilometr, který od poloviny května do konce října najeli na kole, nakonec naše firma proměnila ve finanční podporu. Celkově bylo najeto 60 550 kilometrů a tak letos Černí koně od společnosti Bohamia Energy získali částku 605 550 korun.

Šek byl předán v rámci slavnostního galavečera Černých koní, na kterém vyhlásili rovněž vítěze v několika kategoriích a představili své další plány. Deset let již pomáhá nezisková společnost Černí koně zapojovat handicapované do společnosti, prostřednictvím sportu a volnočasových aktivit. Jednou z jejích činností je i výroba speciálních kol pro postižené děti. „Asi každý z nás si vybaví, co pro něj v dětství znamenalo kolo. Díky handbikům nemusí být nyní ochuzeni o velká dobrodružství ani děti s handicapem, které nemohou pro pohyb používat nohy. Černým koním tak fandíme všichni ve firmě a jsem rád, že letos se nám podařilo vyjet tak vysokou částku,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Již čtvrtým rokem podporujeme Černé koně. Ta, jako jediní v Evropě, vyrábí speciální kola pro děti s tělesným postižením tzv. handbike, na jejichž výrobu poputuje i námi vyježděná finanční podpora. I my tak můžeme přinést dětem svobodu pohybu a víc energie do života. Více informací o Černých koních najdete zde www.cernikone.cz.

Viktorce jsme pořídili speciální rehabilitační terapii Kosmík

Viktorce, velmi statečné holčičce, jste naplnili 100 % potřebné energie. Proto jsme jí mohli pořídit speciální rehabilitační terapii Kosmík, kterou si bohužel její rodina nemohla finančně dovolit. Děkujeme všem našim zákazníkům, zaměstnancům a uživatelům, kteří věnovali svůj čas a energii, aby se mohla Viktorka posunout ve svém vývoji kupředu!

Viktorce byl v sedmi letech diagnostikován epileptický syndrom, způsobený mutací genu STXBP1, těžká psychomotorická retardace, hypertonie a astigmatismus. Její celý příběh najdete přímo zde.

Pavlík právě získal 100 % potřebné energie na úhradu operace Ulzibat

Pavlíkovi jsem uhradili operaci Ulzibat, kterou nyní může absolvovat. Děkujeme všem, kdo poskytl svůj čas a energii dětem, které potřebují naši pomoc. Jako právě Pavlík, kterému se naplnilo 100 % potřebné energie.

Osmiletý Pavlík se narodil předčasně ve 27. týdnu s váhou 800 gramů a měřil 30 centimetrů. Následkem časného příchodu na svět mu lékaři diagnostikovali DMO, mikrocefalii, astigmatismus, rysy autismu a řadu dalších onemocnění. Aby se mohl postavit na obě nožičky mu může pomoci operace svalových kontraktur. Celý Pavlíkův příběh najdete zde.

Danečkovi jste naplnili 100 % energie, získává tolik potřebné speciální rehabilitace

Danečkovi jste naplnili jeho 100 % energie. Proto jsme mu uhradili speciální rehabilitace v sanatoriu Klimkovice, které tolik potřebuje pro svůj další vývoj. Děkujeme všem, kdo přispěl svou energií.

Daneček trpí degenerativní dětskou mozkovou obrnou, epilepsií skoliózou, řadou dalších onemocnění a pohybuje se jen na vozíčku. Ve vývoji mu velmi pomáhají speciální rehabilitace v klimkovickém sanatoriu. On i jeho rodiče by proto uvítali příspěvek, který by Danečkovi dokázal zajistit další pokrok. Celý Danečkův příběh najdete zde.

Navázali jsem spolupráci s Klinikou plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze

Podpořili jsme Kliniku plastické chirurgie, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze, částkou 819 000 Kč, která bude použita na nákup specializovaného vybavení.

Toto unikátní pracoviště se zabývá problematikou mnoha vrozených i získaných vad u dětí, včetně akutních ošetření úrazů v oblasti rukou a obličeje. Klinika slouží jako jediné super-specializované centrum dětské plastické chirurgie v Praze. Je zároveň centrem pro léčbu rozštěpových vad pro celou Českou republiku. Díky tomuto centru poskytuje Vinohradský areál komplexní pediatrickou péči pacientům a také konziliární péči, ve vybraných oborech na regionální i národní úrovni. „Ročně na našem pracovišti provedeme přes devět tisíc operací, přičemž 20 procent z nich je u dětských pacientů. Specializované vybavení je základním předpokladem pro naši úspěšnou práci, a proto si velmi vážíme podpory Bohemia Energy,“ říká doc. Andrej Sukop. 

„Bohemia Energy se v oblasti společenské zodpovědnosti zaměřuje především na pomoc a podporu dětí. Specializovaná Klinika plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady je jedna z těch, která léčí děti s vrozenými vadami nebo s následky různých úrazů. Díky lepšímu vybavení se tak budou moci nejen ony, ale i jejich rodiny, vrátit co nejdříve do běžného života. A jsem rád, že k tomu můžeme přispět i my,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Navštívili jsme děti ze Smiling Crocodile, v rámci příměstského tábora s tématikou Cesta kolem světa

Kolegové Eva Černá a David Winter přivezli dětem trochu exotiky, v podobě pedigu, vnitřní části stonku ratanu, z jihovýchodní Asie. Dětem pak pomáhali uplést originální košíček. „Děti ze Smiling Crocodile mohou vzbuzovat dojem, že svět okolo sebe nevnímají a tyto aktivity jsou pro ně zbytečné. Rozhodně to tak ale není. Každému přeji zažít ten pocit, když mě Lukášek, se kterým jsem strávil den na Smiling Crocodile Games, ve škole poznal a spontánně přivítal,“ říká David. „Dětem se věnuji moc ráda, jejich radost mě potěší vždy. Ze Smiling Crocodile jsem navíc odcházela nadšená, z obdivuhodného elánu učitelů a asistentů dětí,“ dodává Eva.

Šárka Pincová si pro děti připravila vyrábění ozdob pro radost. Spolu s dětmi si vše sestavili a vyzdobili. „Pro mě to byl neskutečný zážitek. Všem, kdo se o tyto děti starají, patří můj velký obdiv za trpělivost a samozřejmost, s jakou se o děti starají. Zaměstnanci i dobrovolníci se usmívají za každé situace, děti učí s velkou trpělivostí běžným věcem, jako podat ruku, stolovat, hrát si, ale i odpočívat. Děkuji BE, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit a dětem dát trošku radosti,“ říká nadšeně Šárka.

Pro děti ze Smiling Crocodile jsou důležité všechny nové vjemy, které zažívají - dotýkání materiálů, vnímání barev, očichání či ochutnání a další. Setkání je tak pro ně velmi obohacující. Pokud byste i vy měli zájem strávit s dětmi jedno dopoledne, napište nám na jmachacova@bohemiaenergy.cz a rádi to zařídíme.

Předání výroční ceny ČASovaná bota České asociace streetwork

Výroční cenu ČASovaná bota Česká asociace streetwork uděluje, již tradičně od roku 2001, nejlepším pracovníkům nízkoprahových a teréních služeb. Ceny se udělují ve dvou kategoriích - Osobnost roku a Cena Bohemia Energy v kategorii Tým roku. Letos byly předány 21. 6. v Praze, na Novotného lávce.

V kategorii Osobnost roku si letos odnesla brněnská streetworkerka Zuzana Šťastná, z nízkoprahového klubu Likusák, z organizace Ratolest v Brně. Porota zejména ocenila její profesionalitu a zkušenosti, při nastavování terénní práce v brněnských nízkoprahových službách, spolupráci mezi výchovnými ústavy a nízkoprahovými službami pro děti a mládež.

Nominované týmy, v kategorii Týmu roku, byly PARTYHARMreduction (pražská organizace Progressive o.p.s.), Terénní program Ústecký kraj (organizace Rozkoš bez rizika, z.s.) a Terénní sociální programy (organizace Prostor Plus, o.p.s.). Letošní Cenu Bohemia Energy získal tým PARTYHARMreduction, který se zaměřuje na snižování rizik, spojených s konzumací návykových látek, v prostředí hudebních koncertů a festivalů.

Cílem každoročního udílení sošky s botou, symbolizující prošlapané boty streetworkera, je upozornit na náročnost profese a poděkovat těm, kteří obor dále posouvají. Česko se přitom potýká s nedostatkem terénních sociálních pracovníků. Ti odchází především kvůli nízkým platům.

Nadaci Smiling Crocodile jsme předali šek na částku 750 000 Kč

Společně s kolegy z týmu Back Office jsme 18. června předali nadaci Smiling Crocodile darovací šek, na částku 750 000 Kč. Peníze budou využity především na pokrytí nákladů spojených s provozem školního autobusu. 

Kolegové Tomáš Vrchota, Klára Bergmanová a Soňa Haladějová předali také plyšáky, které dětem slíbili ve speciálním videu, které pro ně natočili. Video můžete vidět přímo zde.

Naše účast na prvním ročníku Smiling Crocodile Games

V úterý 12. června jsme se účastnili prvního ročníku Smiling Crocodile Games. Sportovní akci zorganizovali Smiling Crocodile pro děti, jejich rodiče a pro všechny podporovatele a partnery.Sportovní akce se konala na atletickém stadionu Slavie. Soutěžili jsme v několika disciplínách, jako například vrh koulí, běh na 100 a 400 metrů, běh přes překážky, skok do dálky a mnoho dalších. Spousta z nás dělala naposledy, některé disciplíny, na základních či středních školách, takže bylo skvělé si je zase připomenout.

V každé disciplíně bylo možné získat, dle výkonu, 50 - 200 bodů. 

Naši zaměstnanci pak na konci dne nasbírali 50 750 Kč, což byla třetina celkového výtěžku. Příště se opět těšíme na spoustu zábavy a dobré energie.

Posíláme rozkošné plyšáky do školky nadace Smiling Crocodile

Tihle rozkošní plyšáci poputují do školky nadace Smiling Crocodile. Zatímco želva Boženka strašně ráda čte a má ráda pohádky a dobrodružné příběhy, lvíček Bořek rád sportuje, nejraději jezdí na kole. Nechte si našimi kolegy z Back Office představit i další veselá zvířátka a podívejte se, jakou krásnou zdravici pro děti ve Smiling Crocodile připravili. Najdete ji zde.

Devítiletému Adámkovi se naplnila energie a uhradili jsme mu speciální transportní kočárek

Devítiletému Adámkovi se naplnila energii a díky naší společné snaze se nám podařilo uhradit mu speciální transportní kočárek. Celá částka 28 198 korun míří k němu a jeho mamince. Děkujeme všem za pomoc.

Adámek se narodil jako zdravé miminko. Ve čtvrtém měsíci jeho maminka zpozorovala, že má malý chlapeček špatnou fixaci očí a opožděný vývoj.  Před rokem lékaři tomuto chlapečkovi zjistili diagnózu. Adámek trpí ATRX syndromem. Celý jeho příběh najdete přímo zde.

8. ročník MCC Kros Štiřín se stal naším rekordním

Máme letos obzvlášť velkou radost! 8. ročník MCC Kros Štiřín se stal naším rekordním, ať už v počtu závodníků, nebo návštěvníků. Závod dokončilo 362 běžců z celkových 373, což je veliký uspěch pro každého. I pro ty, kteří – ač nedokončili, projevili odvahu. A pěsti všem drželo více než 2 500 návštěvníků.

Děkujeme těm, kteří přispěli na vstupné. Celkový výtěžek 74 300 Kč byl věnován Centru předčasně narozených dětí v porodnici „U Apolináře".

Bohemia Energy je hrdá, že je již popáté hlavním partnerem akce. Zkouška jízdy na handbiku, malování na obličej, koutek s hlavolamy a výtvarná dílnička, ...to všechno jsme si společně užili a těšíme se zase za rok! 

Honzíkovi jsme dofinancovali sportovní kočárek Max Country

Společně se nám to povedlo! 100 % energie 12letého Honzíka se naplnilo. Proto jsme částečně dofinancovali sportovní kočárek Max Country, v hodnotě 29 575 Kč, který tolik potřeboval.

Honzík má autismus a retardaci. Zatím stále neumí mluvit, komunikuje jen křikem a smíchem. Jeho maminka mu však rozumí. Děkujeme všem, kdo také dal Honzíkovi svou energii. Celý jeho příběh najdete přímo zde www.energiedetem.cz/nadace/zivot-detem.

Ondra získal za 100 % energie speciální chodítko Walk Star

Ondráškovi byl diagnostikován Lennox-Gastautův syndrom, který patří mezi nejhorší druhy epilepsie. Ondra na našem webu www.energiedetem.cz nasbíral 100 % potřebné energie k tomu, abychom mu zakoupili speciální chodítko Walk Star. To přináší chůzi bez pádů. Děkujeme všem uživatelům, kdo dal Ondráškovi svou energii.

Pětiletému Krasímkovi jsme uhradili specializovanou rehabilitaci

Krasímkovi jsme uhradili specializované rehabilitace, terapii Therasuit, kterou tolik potřeboval, díky naplnění 100 % jeho energie. Děkujeme, že jste se také zapojili a připojujeme také poděkování chlapečkovi maminky: "Velice si vážíme vaší pomoci a poskytnutí finančního daru v hodnotě 22 750 Kč na terapii pro našeho syna. Krasim se rehabilitací hodně zlepšil a začíná pomaloučku chodit. Velice si finančního daru vážíme a děkujeme za pomoc."

Pětiletému Míšovi jsme pomohli uhradit speciální rehabilitační terapii

Pětiletý Míša s kombinovaným zdravotním postižením získal finanční prostředky na uhrazení speciální terapie therasuit - Sarema v Liberci. "Řeknu Vám, je to nádhera, ten pocit radosti celé naší rodiny ale i samotného Míši je nepopsatelný," říká Míšova maminka. Děkujeme i za ni všem, kdo naplnil Míšovi energii na webu www.energiedetem.cz.


Kros Štiřín: Pohár Tomáše Dvořáka, Báry Špotákové, Romana Šebrleho a...

V sobotu 19. května odstartuje přesně v deset hodin dopoledne už osmý ročník krosového závodu na loukách mezi Všedobrovicemi a Štiřínem. Je určený hlavně dětským účastníkům.

Zasportovat si s nimi mohou samozřejmě ale i rodiče. Bohemia Energy je už popáté hrdým partnerem tohoto projektu, který pomáhá potřebným dětem od roku 2011. Výtěžek ze startovného bude opět věnován Centru péče o předčasně narozené děti v porodnici U sv. Apolináře.

Závodit se bude o poháry olympioniků Tomáše Dvořáka, Barbory Špotákové a Romana Šebrleho, kteří jsou také patrony letošního závodu. Celým programem bude provázet Kateřina Nekolná a Petr Svěcený a pro všechny účastníky jsou připraveny drobné dárky. Těšíme se na všechny sportovce i jejich fanoušky!

Díky vaší podpoře získá Vašík specializovaný rehabilitační program

Malý Vašík s epilepsií, mutací genu SCNA 8A, mentální retardací a pohybovým postižením získal potřebných 52 052 Kč na úhradu rehabilitačního programu Reha Klim Basic, v sanatoriu Klimkovice, na 15 dní. Rodičům jsme proplatili celou částku díky tomu, že od vás získal 100 % potřebné energie. Děkujeme všem, kdo také tímto způsobem pomohl Vašíkovi k lepšímu vývoji. 

Přečtěte si také krásné poděkování od Vašíkovy maminky:
Hezký den přejeme s Vašikem a chceme moc, ale moc poděkovat za finanční dar. Moc nám to pomůže k dalšímu pokroku a tím blíže k prvním vysněným samostatným Vašikovým krůčkům. Už teď se moc těší!!! Opravdu díky vám jsme blíž k cíli. Děkujeme!
Vašík a maminka Ilona

Školní autobus Smiling Crocodile v nových barvách

Od teď budete moci vídat krásný školní autobus Smiling Crocodile v nových barvách. Provoz tohoto autobusu Bohemia Energy nově podporuje.

Nezisková organizace Crocodile School podporuje děti s velmi těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě. Projekty s dlouhodobou historií fungují téměř deset let. I díky podpoře Bohemia Energy může Smiling Crocodile provozovat v Čechách školu, školku a terapeutické centrum pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Jde o děti se senzorickými poruchami zraku a sluchu, v kombinaci s těžkým kombinovaným postižením nebo autismem. U většiny dětí navíc provázené dalšími závažnými zdravotními problémy, např. těžké formy epilepsie, krmení sondou, poruchy dýchání nebo srdeční vady. Projekt již pomohl více než 500 dětí. Více na www.smilingcrocodile.org.

Baví nás se smát, protože smích léčí. Charitativní organizace Pink Crocodile School bude mít od února 2018...

Baví nás se smát, protože smích léčí. Charitativní organizace Pink Crocodile School bude mít od února 2018 nový krásný název Smiling Crocodile, přibude také nové logo a nový web. Smiling Crocodile, dříve Pink Crocodile School, je nezisková organizace, která podporuje děti s velmi těžkým kombinovaným postižením u nás i ve světě. 

Projekty mají dlouhodobou historii, fungují téměř deset let. I díky naší podpoře provozuje Smiling Crocodile v Čechách školu, školku a terapeutické centrum pro děti s tak těžkým kombinovaným postižením, že je obtížné je zařadit i do stávající sítě speciálních škol. Jedná se o děti se senzorickými poruchami zraku a sluchu v kombinaci s těžkým kombinovaným postižením nebo autismem. 

U většiny dětí navíc provázené dalšími závažnými zdravotními problémy, např. těžké formy epilepsie, krmení sondou, poruchy dýchání nebo srdeční vady. Projekt již pomohl více než 500 dětí. Více na www.smilingcrocodile.org.

Již 4. rokem jsme hlavním partnerem České asociace streetwork. I nadále podporujeme unikátní platformu...

Již 4. rokem jsme hlavním partnerem České asociace streetwork. I nadále podporujeme unikátní platformu Streetwork online. Tento projekt, který prostřednictvím internetu pomáhá dětem a mladistvým v ohrožení, letos podpoříme částkou 1 milionu korun. 

Zájemci o pomoc najdou na portálu www.jdidoklubu.cz zajímavé články, galerie s fotografiemi a videi, mohou hrát edukační hry, zapojit se do diskusních fór a další. Navíc prostřednictvím chatu s odborným pracovníkem si mohou, v bezpečném prostředí, popovídat o svých starostech či problémech a získat tak odbornou pomoc v nelehkých situacích, spojených s dospíváním.

Díky vaší velké pomoci jsme mohli doplatit 9letému Tobiáškovi, s dětskou mozkovou obrnou...

Díky vaší velké pomoci jsme mohli doplatit 9letému Tobiáškovi, s dětskou mozkovou obrnou, nový invalidní vozíček, částkou 21 193 Kč. Ten díky vám dostal k Vánocům velký dar, se kterým může objevovat svět. Děkujeme všem, kdo dáváte svou energii dětem, které potřebují naši pomoc.

Již potřetí v řadě jsme podpořili neziskovou organizaci Černí koně. V letošním roce, i díky našim...

Již potřetí v řadě jsme podpořili neziskovou organizaci Černí koně. V letošním roce, i díky našim zaměstnancům, jsme předali darovací šek na částku 416 760 Kč. Naši zaměstnanci se každý rok aktivně zapojují do podpory skrze interní projekt „Jezdíme pro Černé koně“. 

Každý jejich kilometr, který od května do října 2017 najeli na kole, naše firma proměnila ve finanční podporu. Celkově tak letos Černí koně od společnosti Bohemia Energy získali krásných 416 760 Kč. Spolek Černí koně se snaží začlenit dospělé i děti po těžkém úrazu zpět do aktivního života pomocí tzv. handbiků.

Pink Crocodile School od nás získala 1 000 000 Kč na pomoc a podporu dětí s těžkým kombinovaným...

Pink Crocodile School od nás získala 1 000 000 Kč na pomoc a podporu dětí s těžkým kombinovaným postižením a sluchovým postižením. Díky této pomoci se povede rozšířit kapacitu stávajícího vzdělávacího a terapeutického centra v Praze pro více dětí a vybudovat nové centrum, jehož součástí bude respitní péče a dětský hospic pro děti s progresivními diagnózami. Více informací o organizaci Pink Crocodile School najdete na www.pinkcrocodileschool.org.

Pomohli jsme malému Míšovi, který trpí masivním GER. Vaším hlasováním jsme mu mohli doplatit...

Pomohli jsme malému Míšovi, který trpí masivním GER. Vaším hlasováním jsme mu mohli doplatit částku 30 463 Kč na tolik potřebný zdravotní kočárek. Moc si vážíme času všech, kdo se do této pomoci zapojili.

Malý Ondrášek s Westovým syndromem získal finanční prostředky na doplatek zdravotní autosedačky...

Malý Ondrášek s Westovým syndromem získal finanční prostředky na doplatek zdravotní autosedačky. Celkem 8 454 Kč jsme mu mohli proplatit na základě naplnění jeho 100 procent energie. Děkujeme všem, kdo také dal Ondráškovi svou energii na webu www.energiedetem.cz.

Věnujeme energii těmto projektům